A keresztényüldözésről beszélgetnek a Dóm-kőtárban
2015. február 04. szerda 13:29
A keresztényüldözés lesz a témája annak a szerdai előadásnak a Dóm-kőtárban, amit a Pécsi Katifi és a Katolikus Egyetemi Lelkészség szervez február 4-én este fél nyolckor.
Közel-Kelet, valamint Ázsia és Afrika több országában jelentősen fokozódott a keresztényüldözés 2014-ben. A polgárháború kitörése előtt 1,8 millió keresztény élt Szíriában, jelenleg 1,1 millióra tehető a számuk, és sokuk menekültként él saját hazájában. Irakban is hasonlóan rossz a helyzet: az Iszlám Állam tevékenysége következtében nagy számban menekülni kényszerültek a keresztények.
Youssef Fakhoury, libanoni magyar közgazdász és a prochristie.hu projektfelelőse tart előadást a közel-keleti keresztényüldözéséről. Az előadás után kerekasztal beszélgetést tartanak.
Vendégek:
- Dr. Molnár F. Tamás, a PTE ÁOK Műveleti Medicina Tanszékének egyetemi tanára
- Dr. Füzér Katalin szociológus
- Lengvárszky Attila a Pécsi Tudományegyetem oktatási igazgatója
Moderátor: Nagy Norbert egyetemi lelkész
Az előadás és a beszélgetés nyitott, a szervezők minden érdeklődőt szeretettel várnak.
Forrás: Pécsi Egyházmegye
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Jön a pécsi buszos sztrájk: ezek a...
- Fodor Ibolya akár aláírásgyűjtésbe is...
- Felhőszakadás, jégeső, szélvihar is...
- Mesés vagyont ér ez az öt szám -...
- Jövő héttől drágábban buszozhatunk...
- Orbán Viktor: fölényes és elsöprő...
- A tilalom ellenére rakott tüzet egy...
- Ketten beszorultak egy felborult...
- A pécsi főpályaudvaron és a...
- Rosszul lett a sofőr, felborult az...