Viharos széllel, esővel érkezik meg éjjel a hidegfront
2023. február 24. péntek 19:30

Éjszaka hidegfront érkezik, emiatt északnyugat, észak felől átmenetileg mindenütt beborul az ég, és esőre, záporesőre is többfelé számíthatunk.
Szombaton az ország északi felében átmeneti jelleggel felszakad a felhőzet, és ott gomolyfelhős, napos időre van kilátás, ezzel párhuzamosan pedig a csapadékzóna is a déli, délnyugati határvidékre szorul.
Késő délutántól a visszahullámzó front hatására az északi tájakon ismét megnövekszik a felhőzet, és a csapadékzóna is északabbra vándorol.
A délnyugati, majd hajnaltól a nyugatira, északnyugatira forduló szelet egyre nagyobb területen kísérhetik erős, helyenként viharos lökések.
A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet 3 és 10 fok között várható.
A legmagasabb nappali hőmérséklet szombaton általában 8 és 12 fok között alakul, a déli részeken reggel, délelőtt áll be a maximum.
MTI
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Tudástesztre invitálják a fiatal...
- MSZP: Tarlós elvágta magát a Fidesznél
- Órákon át tartó áramszünetekre...
- Véget ért az országos rendőrségi...
- Ön tudja, melyik pályaudvarra futnak...
- Elsöprő a plusz kéthavi nyugdíj és a...
- Faggyal, havazással és széllel...
- Melegek vagy buzik/homokosok?
- Ritka égi jelenség szemtanúi lehetünk...
- Eldőlt, mikor kerül sor az...

