Úgy néz ki, Hatala lesz az országos rendőrfőkapitány
2010. június 28. hétfő 14:25
Az Országgyűlés internetes oldalán található meghívó szerint kedden 11 órakor ülésezik a Honvédelmi és rendészeti bizottság. A testület ülésének egyetlen napirendi pontja van: Hatala József rendőr altábornagy, országos rendőrfőkapitány-jelölt kinevezés előtti meghallgatása.
1998. július 16-ai hatállyal Hatala Józsefet Pintér Sándor belügyminiszter az ORFK közbiztonsági főigazgatójává nevezte ki. Mádl Ferenc köztársasági elnök 2001. október 15-én a belügyminiszter előterjesztésére vezérőrnaggyá nevezte ki.
Hatala József 2006. július 15-i hatállyal távozott főkapitány-helyettesi posztjáról. Petrétei József akkori igazságügyi és rendészeti miniszter nem sokkal korábban jelentette be, hogy távozik az országos rendőrfőkapitány két helyettese, s a továbbiakban az országos rendőrfőkapitánynak egy helyettese lesz.
Az Igazságügyi és Rendészeti Minisztérium akkor kiadott közleményében azt írta, az ORFK vezetését érintő személyi változások szerves részei a két évvel korábban megkezdett, a rendőrség szervezetének és vezetésének korszerűsítését célzó átszervezésnek.
Mint akkor írták, a rendőrséget korábban irányító belügyminiszter (Lamperth Mónika) utasítása kiemelt célként írta elő az ORFK munkájának újrafogalmazását, szerkezetének átalakítását, gazdasági rendjének korszerűsítését, a "belügyminiszteri intézkedés meghatározta, összevonásokkal és szervezeti átalakításokkal felére csökkentendő az ORFK vezetőinek száma".
Hatala Józsefet nyugdíjba vonulása alkalmából altábornaggyá léptették elő.
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Orbán Viktor: a magyarok pénzének...
- Hatalmasat bukta lett a vége egy...
- Rókát látott Pécsett? Nincs ezzel...
- Pécsi Arcok - Koltai Dénes: "A tanári...
- Motoron gurultak a pécsi Mikulások a...
- Megint szólnak: erre járnak majd a...
- Jelentősen szigorodtak az alkalmi...
- Gomolyfelhőkből érkezhetnek záporok,...
- Három éve várja a vevőket az új pécsi...
- A rendőrség szerint nem igaz, hogy...