Rengeteg dolgot hagyunk el a buszokon, vonatokon
2023. január 06. péntek 08:36

Tavaly 18 770 - a vonatokon és a buszokon - elhagyott tárgyat adtak le a MÁV-Volán-csoportnál, ezek közül csaknem 11 ezer került vissza a tulajdonosához - közölte a közlekedési vállalat pénteken az MTI-vel.
Azt írták, a járműveken és állomásépületekben többnyire telefonokat, pénztárcát, bankkártyát, kistáskákat, hátizsákokat, tornazsákokat, bőröndöt, iratokat, okmányokat, könyveket, ruhaneműt, szemüveget, esernyőt, kulacsot és bizsukat felejtenek az utasok. A legértékesebb elhagyott tárgyak nagyságrendileg néhány százezer forintot értek - tették hozzá.
Az elmúlt évben 11 735 talált tárgyat adtak le a vasúttársaságnak, és 7035-öt a busztársaságnak.
Emlékeztettek arra, hogy a vasúttársaság 2012-ben vezette be a központosított találttárgy-nyilvántartást, amely bármely, hozzáférési joggal rendelkező szolgálati helyről könnyedén elérhető.
Hozzátették: 2019 novemberében vezették be a MÁV szolgáltató központja által egyre több funkcióval bővített, egyedi mobilalkalmazás "Talált Tárgyak" funkcióját.
Az alkalmazáson keresztül rögzített talált tárgyak azonnal megjelennek a Mávdirekt rendszerben, így a diszpécserek könnyen segíteni tudnak az elveszett tárgyaik iránt érdeklődő utasoknak.
MTI
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Mohácsot is érinti a Digitális...
- Az egyházmegyében szolgáló...
- Hűvös éj után egy kis napsütésre is...
- Agyonverte idős édesapját vasárnap...
- XIV. Leó pápa magánaudiencián fogadta...
- Schubert Olívia személyében baranyai...
- Köszöntjük Baranya vármegye új...
- Az idei volt a nyolcadik legmelegebb...
- Baranyában is újra szállást keres a...
- Két autó ütközött Pécs határában,...

