Navracsics-HÖOK-találkozó: jelentősen közeledtek az álláspontok
2011. október 26. szerda 10:55

Jelentősen közeledtek az álláspontok Navracsics Tibor miniszterelnök-helyettes és a Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciája (HÖOK) készülő felsőoktatási törvényről tartott szerdai egyeztetésén - számoltak be a felek a találkozó utáni sajtótájékoztatón, amelyen kiderült: a hallgatók ennek ellenére megtartják csütörtöki demonstrációjukat.
Navracsics Tibor azt mondta, nyilvánvalóvá vált, egyetértés van abban, hogy olyan törvényt szeretnének, amely lehetővé teszi, hogy a magyar felsőoktatás még versenyképesebbé váljon Európában, és bővülő lehetőségeket nyújtson a tanulás során és az elhelyezkedéskor.
Nagy Dávid, a HÖOK elnöke azt mondta, hogy az egyeztetés egy órája alatt hatékonyabbak voltak, és előbbre jutottak, mint az elmúlt másfél évben.
"Nagy várakozásokkal érkeztem, és jókedvűen távozom,(...) nagy előrelépéseket tettünk" - fogalmazott a hallgatói vezető. Kérdésre válaszolva közölte: a csütörtöki demonstrációt azonban megtartják.
(mti)
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Péterffy Attila, Pécs polgármestere...
- Ma Pécsett, holnap Mohácson bukkannak...
- Több vonat is késik délután a...
- Gyermekpornográfiával vádoltak meg...
- Az ország déli részén nyár, nyugaton...
- Orbán Viktor: a Tisza Párt vezetője...
- Két nő rabolt ki egy férfit az utcán...
- Bánki Erik: tarthatatlan, felháborító...
- Locsolkodás, hímes tojás - Nézegessen...
- Önkéntes beteglátogatókat toboroz a...