Napirend előtt a gyűlöletbeszéd ellen
2008. április 08. kedd 12:07
A kormány nem mond le arról a szándékáról, hogy jogszerű, alkotmányos megoldást találjon a gyűlöletbeszéd által sértett emberek védelmére - közölte az oktatási és kulturális tárca államtitkára kedden a parlamentben, naprend előtti felszólalásra reagálva.
Arató Gergely hangsúlyozta: a kormány elfogadhatatlannak tart minden olyan nyílt antiszemita uszítást, mint amelyen Bayer Zsolt Magyar Hírlapban megjelent publicisztikája volt. A kormány egyetért azokkal, akik felemelték szavukat ez ellen a gusztustalan és elfogadhatatlan szemlélet, illetve mentalitás ellen - tette hozzá.
Az OKM államtitkára mindezt Gusztos Péter (SZDSZ) napirend előtti felszólalására mondta. A liberális képviselő a politikai erők közös fellépését sürgette az antiszemita megnyilvánulásokkal szemben. A közös fellépésnek szerinte sokkal nagyobb ereje van, mint bármilyen, a gyűlöletbeszédről szóló vitának az Országgyűlésben.
(mti)
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Hargitai János elárulta, szerinte mi...
- Eltűnt egy 11 éves baranyai kisfiú,...
- Pécsett új lelki elsősegély indult,...
- Elsöprő a plusz kéthavi nyugdíj és a...
- Faggyal, havazással és széllel...
- Befektetési trendek 2026-ra: mely...
- Majd' kétszáz drogterjesztőt...
- Csütörtökön is számíthatunk...
- Pénteken ismét virágba borul a...
- Itt a menetrend, így alakul meg...

