Kiváló minőségű dinnye terem idén idehaza
2022. július 08. péntek 18:15

Bár a szokatlan meleg némileg csökkenti a hozamot, a napos időnek köszönhetően kiválónak ígérkezik a belföldön termő dinnye - olvasható a FruitVeb honlapján pénteken közölt összefoglalóban.
Ahol nem alakult ki aszály, ott a közlemény szerint továbbra is kedveznek a feltételek a dinnye érésének. Idén 120-130 ezer tonna teremhet Magyarországon, a szárazság elhúzódása kisebb mértékben még ronthatja a kilátásokat, de áruhiánytól biztosan nem kell tartani.
A betakarítás a héten már nagyüzemben folyik, így hamarosan az áruházláncokba is eljut a friss dinnye - írták.
Magyarország elsősorban Csehországba, Lengyelországba, Szlovákiába exportál dinnyét, mivel a szállítási költségek ezekbe az államokba viszonylag alacsonyak. Import áru a mediterrán országokból és a Balkánról a magyar piacon is lesz, de külföldi dömpingről egyelőre nincs hír - tették hozzá.
Idén belföldön 2600 hektáron terem görögdinnye, 400 hektáron sárgadinnye.
A termésátlagok alacsonyabbak, mint a korábbi években, miközben a termelési költségek csaknem harmadával magasabbak.
Emiatt szükségszerűen nőnek a fogyasztói árak is, bár a külföldi tapasztalatok alapján ebből maguk a termelők kevésbé részesülnek - olvasható a közleményben.
MTI
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Leáll a tévé, a telefon és az...
- Mi lesz veled, uránvárosi piac? A...
- Több mint hatezer új hallgatója lesz...
- Baranyában is pusztítják a...
- Minden iskolába megérkeztek az...
- Szeptember 5-ig lehet jelentkezni az...
- Tragédiával indul a hét: gázolt a...
- Valóság lehet az álom: egy új klinika...
- Pécsi sürgősségi: a hozzátartozóknak...
- 230 millió éves ökoszisztémát...