Huszonötmilliós kábítószerfogás Tompánál
2008. március 23. vasárnap 11:51
Huszonötmillió forint értékű marihuánát találtak a kábítószer-kereső kutyák a tompai határátkelőhelyen egy szerb tehergépkocsiban szombaton - közölte a Vám- és Pénzügyőrség Országos Parancsnokságának szóvivője az MTI-vel vasárnap.
Sipos Jenő elmondta: a tompai vámhivatalnál egy szerb állampolgár teherkocsijával jelentkezett belépésre, a papírok szerint acélárut szállított volna Lengyelországba.
A pénzügyőrök alapos vizsgálatot tartottak, a kábítószer-kereső kutyák a kocsi jobb- és baloldali szerszámosládájában, valamint a vezetőfülke hátsó részében is kábítószert találtak.
Összesen 20 csomagban 11 kilogramm marihuána volt elrejtve, az értéke körülbelül 25 millió forint.
A vámosok a kábítószert lefoglalták, a sofőrt pedig őrizetbe vették. A nyomozás során megvizsgálják, honnan származik a kábítószer, kik lettek volna a címzettek, illetve azt is, hogy van-e magyarországi kapcsolata a szerb férfinek - ismertette a szóvivő.
(mti)
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Hatos lottó: óriási változás jön...
- Igen hűvös éj után borongós nap vár...
- Egy hónapon át nem a Keleti lesz a...
- Még három hétiig vonatozhatunk éjjel...
- Pécsi mérnökök a vádlottak padján:...
- A Mecsekről száguldott Pécs...
- Még mindig él a pécsi vásár mítosza,...
- Hatcsöcsű, Junoszty, Százéves: nagyon...
- Őszre elkészül a Pécsi Harmadik...
- Mellár Tamás bejelentette, nem indul...