Feljelentés a kínai mozgólépcső ügyében
2010. június 09. szerda 10:00
A lap szerdai számában a BRFK szóvivője elmondta, hogy a feljelentés kiegészítését kérték, mert abból nem volt egyértelmű, hogy történt-e bűncselekmény. A 15 napos határidőn belül döntenek arról, hogy elrendelik-e a nyomozást - tette hozzá.
A mozgólépcsők az Otis Felvonó Kft. termékeként kerültek a BKV-hoz. A BKV az európai uniós források miatt olyan szerződést kötött az Otis Felvonó Kft.-vel, amely szerint a mozgólépcső egyes elemeit a németországi Stadthagenben kell legyártani, viszont a feltételezések szerint ezek Kínából érkeztek.
A BKV korábban azt közölte: nem indít átfogó belső vizsgálatot, és nem tesz feljelentést a 2004-es Deák téri mozgólépcsőcsere miatt. A közlekedési társaság műszaki üzemeltetési igazgatója szerint minden rendelkezésükre álló dokumentum arról árulkodik, hogy a Deák térre a szerződésben rögzített elemek kerültek.
(mti)
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Több mint száz épületben pusztítottak...
- Tűzhelyen felejtett olaj miatt...
- Hatcsöcsű, Junoszty, Százéves: nagyon...
- Még várják a jelentkezőket a Nyári...
- Orbán Viktor: a magyarok pénzének...
- Buszok járnak a vonatok helyett...
- A földről és a levegőből is irtják a...
- Négy évtizede csaknem eltűntek, mára...
- Hatalmasat bukta lett a vége egy...
- Kétnapos búcsúra várják a híveket a...