Előrehozott választásokat akar az MDF is
2008. április 13. vasárnap 18:26
"Reális esélyét látom annak, hogy előrehozott választások legyenek, és ha erre kerül a sor, akkor az MDF támogatni fogja ezt" - mondta Hock Zoltán. Nem hasznosabb az országnak egy örökké alkudozásra kényszerülő kormányzat, mint az előrehozott választások. Ha sodródó helyzet alakul ki, akkor annak fenntartása se a kormánynak, se az ellenzéknek nem érdeke. Az országnak stabil, kiszámítható kormányra van szüksége - tette hozzá. Reális veszély, hogy egy kisebbségi kormány okozta bizonytalan helyzetben a pénzvilág érzékenyen reagál - húzta alá.
Az elmúlt hetekben a kormánypártok folyamatosan hangoztatták, hogy nem érdekeltek az előrehozott választásban, de tetteikkel abba az irányba mutatottak, hogy lesznek előrehozott választások - mondta Hock Zoltán. Az MDF magabiztosan néz az előrehozott választások elébe. A Magyar Demokrata Fórum biztosan bejutna a parlamentbe, hiszen jelenleg 7-8 százalékon áll a párt - hangsúlyozta a politikus az MTI kérdésére. Az MDF világossá tette, hogy nem támogat sem kívülről, sem belülről, sem kisebbségi, sem többségi baloldali kormányt - húzta alá.
Gyurcsány Ferenc kormányfő szombaton Pápán egy vállalkozói fórumon hangsúlyozta: addig van kisebbségi kormány, "amíg a parlamenti többség inkább abban érdekelt, hogy mi kormányozzunk". Mint mondta: úgy látja, hogy a szocialista párton kívül sem az SZDSZ, sem az MDF nem érdekelt az előrehozott választásokban.
(mti)
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Még mindig él a pécsi vásár mítosza,...
- Napos, késő nyárias napunk lesz vasárnap
- Három hónapja nem találnak egy...
- A Mecsekről száguldott Pécs...
- Nyitva a vásárkapu: szombaton és...
- Mellár Tamás bejelentette, nem indul...
- Mohács könyékén is erdőlátogatási...
- Így ünnepelték Szent István...
- Hatcsöcsű, Junoszty, Százéves: nagyon...
- Mentesítő busz is közlekedik a Pécsre...