Dörner és Csurka ellen szólítanak "lázadásra" liberális művészek

2011. október 22. szombat 18:06

Dörner és Csurka ellen szólítanak

Budapesten az Új Színház előtti teret töltötték meg azok az elégedetlen művészek szombat délután, hírügynökségi jelentések szerint mintegy ezren, akik a Dörner György és Csurka István igazgatói illetve intendánsi kinevezése ellen tiltakoztak.

A demonstráción megjelent többek között Fodor Tamás, Hegedűs D. Géza, Gáspár Sándor, Kulka János és Hernádi Judit színművész, Mohácsi János rendező, Gerendás Péter zenész, valamint Bitó László és Závada Pál író is.

Hajagos Mihály, a demonstrációt szervező Laboratorium Animae Színházi Társulat egyik vezetője, és a Színház Alternatív csoport létrehozója is felszólalt. 

Úgy fogalmazott: azt szeretnék elérni, hogy amennyiben Dörner és Csurka nem mond le, Tarlós István főpolgármester a színház vezetésére írjon ki egy új pályázatot, amelyről a szakmai szempontok, illetve a demokrácia szabályai szerint döntenek.



(mti)