Digitális naplóba kerülnek az osztályzatok a Babitsban
2010. november 15. hétfő 08:07
Az intézményben október elsejétől kizárólag a digitális naplóban vezetik a diákok osztályzatait és hiányzásait. A módszernek több előnye van, a szülők például az interneten keresztül bármikor megnézhetik hogyan áll a gyerekük.
A tanárok csak ezt használják, a hagyományos, könyvformájú naplóra már nincs is szükség.
A szülők az iskola honlapján keresztül egy kód segítségével érik el a digitális naplót. Nem csak az osztályzatokat, de a hiányzásokat is nyomon követhetik. A tanárok adminisztrációs terhe csökkent, hiszen a diákok személyes adatait csak egyszer kell beírni a négy év alatt.
Magasi András, a Babits gimnázium igazgatója úgy véli: ez a rendszer nem pótolja, és nem akarja kiváltani a szülőkkel való rendszeres kapcsolatot.
A digitális napló egyre inkább terjed a középiskolákban, Pécsett már három intézményben működik, az országban pedig több mint 50 középfokú oktatási intézményben alkalmazzák.
Forrás: HírTV
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Baranyában is pusztítják a...
- Pécsi sürgősségi: a hozzátartozóknak...
- Valóság lehet az álom: egy új klinika...
- Megvannak az 1984-es szakdolgozatok a...
- Tragédiával indul a hét: gázolt a...
- Hamarosan érkeznek az...
- Egyre melegebbre fordul, napsütéses...
- Még mindig él a pécsi vásár mítosza,...
- Könnyű súlyok, nehéz sorsok - most a...
- Őszre elkészül a Pécsi Harmadik...