Csaknem ezren fertőződtek meg idősotthonokban Magyarországon
2020. július 13. hétfő 16:59

Magyarországon a koronavírus-járvány megjelenése óta 33 idősotthonban azonosítottak koronavírus-fertőzötteket. Száznegyven gondozott hunyt el vírusfertőzésben, és csaknem ezren megfertőződtek - olvasható a Koronavírus.gov.hu-n.
Azt írták: Magyarországon a koronavírus-járvány megjelenése óta 33 idősotthonban - 13 budapesti és 20 vidéki intézményben - azonosítottak koronavírus-fertőzötteket.
A vírus magyarországi megjelenése óta 921 lakónál és 137 dolgozónál mutatták ki a koronavírust, 702-en már meggyógyultak.
A fővárosban 13 idősotthonban jelent meg a fertőzés, ebből nyolc a Fővárosi Önkormányzat fenntartásában működik, a többi civil vagy egyházi fenntartású. Az elhunytak háromnegyede a fővárosi fenntartásúakból került ki.
A legfertőzöttebb idősotthon továbbra is a Pesti úti, ahol már 55-en haltak meg, 312 lakónál és 26 dolgozónál igazolták a koronavírus-fertőzést, és 267-en már meggyógyultak - a hétfő délutáni Koronavírus.gov.hu-n közzétett adatok szerint.
Az operatív törzs és a járványügyi hatóság a járványügyi készültség alatt is fokozott figyelemmel kíséri az idősotthonokat, az eddigi adatok kedvezőek, stagnál a fertőzések száma - írták.
Ha bármely idősotthonban ismét csoportos fertőzés ütné fel a fejét, a járványügyi bevetési egység azonnal megteszi a szükséges intézkedéseket - szögezték le.
MTI - Fotó: MTI/Szigetváry Zsolt
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Lángoló lakóházhoz rohantak a...
- Újabb települést hódítottak meg a...
- Orbán Viktor: talicskával tolják ki a...
- Jövő csütörtökön ismét féláron...
- Hétfőtől már naponta utazhatunk...
- Erős üzenetet küldtek Pécsre: az...
- A világon csak a Mecsekben...
- És akkor Pécsett egyszer csak Kádár...
- Gyalogos zarándoklatra hívja a...
- Ingyenes a parkolás Pécsett az...