Budapesten is bemutatja új lemezét a Queen

2008. március 20. csütörtök 20:32

Tizenhárom évvel az utolsó lemez, tizenhéttel Mercury halála után új lemezt ad ki a Queen, most már tényleg teljesen Freddie nélkül. A Paul Rodgers énekessel működő együttes október 28-án Budapesten is fellép.

Mint az közismert, Freddie Mercury 1991. november 24-én, negyvenöt éves korában halt meg. A hivatalosan soha fel nem oszlott Queen 1995-ben adott ki egy lemezt Made In Heaven címmel, amin az énekes utolsó stúdiófelvételeiből és szólólemezének újradolgozott anyagaiból szerepeltek felvételek, és ami világszerte 20 millió példányban kelt el.

Brian May és Roger Taylor vendégénekesekkel, Queen néven több alkalommal is fellépett (jótékonysági koncerteken, díjátadókon stb.), és felvettek régi-új számokat is (például Queen-válogatásokra is). Teljes mértékben azonban 2005-ben tértek vissza, Paul Rodgers énekessel (Free, Bad Company), de egyelőre csak turnézni - Budapesten is jártak akkoriban.

Az új hírek szerint szeptember 1-én viszont új, tényleg új, most már teljesen Freddie Mercury nélküli Queen-album jelenik meg. Több oldalon az olvasható, hogy Cosmos Rocks lesz a címe, a hivatalos honlap szerint ez csak a hozzá kapcsolódó turné fantázianeve, míg a lemezcím egyelőre titkos.

A lemez megjelenése után induló turné tizennégy európai országot érint, köztük Magyarországot is, ahol október 28-án, kedden, a Budapest Sportarénában lép fel a Queen.

Quart