Budai szerint eredményes az elszámoltatás
2011. október 20. csütörtök 11:48
Sikeresnek és eredményesnek tartja az elmúlt egy év elszámoltatási munkáját Budai Gyula, aki csütörtöki budapesti sajtótájékoztatóján értékelte a kinevezése óta eltelt csaknem egy esztendőt.
Az elszámoltatásért felelős kormánybiztos kifejtette: tavaly összesen 736 bejelentést kaptak, idén eddig 480-at. Jelenleg 32 kiemelt ügyben folytat vizsgálatot hivatala, és a mai napig 38 büntető feljelentést tett. Egyben, a bábolnai ménesbirtok ügyében pedig már megtörtént a vádemelés - ismertette.
Az ügyek közül kiemelve a sukorói kaszinóberuházást Budai Gyula arra hívta fel a figyelmet, hogy az ügyészség még "csak" a telekcserét vizsgálta, a beruházás - szerinte jogellenesen történő - kiemeltté nyilvánításával kapcsolatban viszont még nem folytatott nyomozati cselekményt. Emellett kérdés az is, hogy Oszkó Péter akkori pénzügyminiszter miként írhatta alá 2009 novemberében a koncessziós szerződést - tette hozzá.
MTI
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Egyetlen baranyai városra...
- Kigyulladt Újmohácson a rendelőnek is...
- Zavarta, hogy sír, eltörte csecsemője...
- Súlyosan megsebesítette anyját és...
- Melegszik az idő, akár harminc fok is...
- Villámcsapás borított lángba egy...
- Szexuális erőszakkal gyanúsított...
- Feladta magát Nyerges Zoltán, a...
- Elkezdődött az egyhetes rendőrségi...
- Egyszerre két ponton is meggyulladt a...