A vártnál jobban csökkent a magyar államadósság
2022. április 01. péntek 14:00

Magyarország ma erősebb és ellenállóbb, mint korábban. A ma közzétett adatok szerint a vártnál jobban csökkent az államadósság és a költségvetés hiánya - közölte Varga Mihály pénzügyminiszter közösségi oldalán.
Varga Mihály a számokat ismertetve elmondta, hogy 76,8 százalékra mérsékelődött Magyarország GDP-arányos államadóssága. Míg a magyar államadósság csökken, az uniós tagállamoké átlagosan már 90 százalék fölött van, és az Európai Bizottság szerint tovább fog emelkedni.
A pénzügyminiszter hozzátette, hogy a friss adatok szerint a magyar költségvetés hiánya is alacsonyabb a vártnál. 7,5 százalék helyett 6.8 százalék.
Varga Mihály értékelése szerint az adatok azt bizonyítják, „helyes döntés volt, hogy Magyarország nem megszorításokkal, hanem támogató, segítő költségvetési politikával kezelte a válságot. Helyes döntés volt, hogy a magyar gazdaságot indítottuk újra leggyorsabban Európában, így hamarabb kezdhettünk az egyensúlyi mutatók javításába. Helyes döntés volt, hogy a külföldiek szerepét csökkentettük, a magyar családokét növeltük az adósságfinanszírozásban. Ahogyan az is helyes döntés volt, hogy tavaly év végén megnöveltük pénzügyi tartalékainkat, így már a háborús helyzet előtt mérsékeltük az ország pénzügyi kitettségét."
A pénzügyminiszter hangsúlyozta, hogy Magyarország ma erősebb és ellenállóbb, mint korábban.
MTI
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Boltba indult, aztán nyoma veszett...
- Tovább épülhet a M60-as sztráda:...
- Áprilisban is olcsóbban tankolhattunk...
- Szijjártó Péter Pécsett: a magyar...
- Pótlóbuszok járnak Villány és Mohács...
- Újra Mohács lesz a halétkek fővárosa,...
- Figyelem! Már csak két hét van az...
- Hétfőtől már naponta utazhatunk...
- Baranyában is megemlékeztek Isten...
- Csütörtökön ismét féláron fagyizhat...