Négy műholdat lőttek fel öt nap alatt a kínaiak
2014. szeptember 09. kedd 12:30
A négy szatellit közül az egyik tudományos kísérletekre használható, úgynevezett távoli érzékelő műhold.
Az észak-kínai Sanhszi tartománybeli Tajjüan indítóközpontból a Hosszú Menetelés-4B hordozórakéta repítette fel a távoli érzékelő Jaogan-21-et és a Tientuo-1 műholdat. A Kínai Űrtechnológiai Akadémia fejlesztette Jaogan-21-et a kínai központi televízió (CCTV) híradása szerint környezeti erőforrások fellelésére és figyelésére, a mezőgazdasági termelés várható alakulásának kiszámítására használják majd, emellett katasztrófa-elhárítási szükséghelyzeteknél is nagy segítség lehet. A csangsai Nemzeti Védelmi Technológiai Egyetem által fejlesztett Tientuo-1 egyebek között mozgó földi célpontok valós idejű követését és a képek azonnali földre küldését teszi lehetővé.
A múlt hét végén egy másik indítóközpontból, a Csiucsüenből két műholdat állítottak pályára. A Kínai Űrtudományi és Technológiai Vállalat jegyezte Csuanghszin-1-04 kommunikációs és a Csinghua Egyetemen fejlesztett Lingcsiao kísérleti kommunikációs műholdakat a Hosszú Menetelés-2D rakéta segítette a magasba.
Kína eddig 194 alkalommal hajtott végre sikeres műholdfellövést, ebből hatot idén.
(mti)
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Volt egyszer egy Tejbisztró:...
- Órát lehetne igazítani hozzájuk:...
- Hárman tűntek el szombaton a Dunában
- Papnövendékeket szentelt diakónussá...
- Dr. Sikfői Tamás a mohácsi hídról és...
- Pécsen és Mohácson is megfordult...
- Egy évre befagyasztják az...
- Megszólal a Bolyai ösztöndíjból...
- A Baranyában medvehagymát gyűjtők...
- Majd' kétszáz drogterjesztőt...

