Zsolnay Negyed: helyi borok és kizárólag pécsi sör lesz kapható
2011. június 17. péntek 18:55

Nemrég hirdettek pályázatot a Zsolnay Kulturális Negyedben (ZSKN) kialakítandó vendéglátóegységek üzemeltetésére vonatkozóan, amelyre július elsejéig várják a jelentkezőket. Varga András, a negyed üzemeltetését végző Zsolnay Örökségkezelő Nkft. értékesítési vezetője szerint a kiírás előtt szorosabbra fűzték a kapcsolatot a helyi vendéglátósok azon körével, akik hajlandóságot éreznek arra, hogy közreműködjenek a helyi értékek gasztronómiai köntösbe öltöztetett népszerűsítésében is.
A ZSKN működési kódexét szem előtt tartó pályázat kiírását megelőzően a szakemberek a helyi vendéglátóipar szereplőit is beavatták azokba az elképzelésekbe, amelyek a helyi értékek és termékek meg- és bemutatását tűzték ki célul.
- Ez a koncepció a vendéglátósok számára is jó üzleti modellt, jó irányt kínálhat - fogalmazott az értékesítési vezető. A tender előtt prezentációval egybekötött bejárást tartottak a vendéglátósok részére, akik közül többen szándéknyilatkozatban is jelezték, hogy érdekli őket a lehetőség.
Mindez azt jelenti, hogy a szigorú arculati és etikai előírások betartása mellett az üzemeltetők minimum nyolcvan százalékban csak helyi és regionális készítésű borokat forgalmazhatnak, csak a Zsolnay-gyár termékeit használhatják, a Pécs Sörfőzde pedig kizárólagos beszállítói szerepet kap.
A tervek szerint öt vendéglátóegységet alakítanak ki a negyed területén: a déli traktusban található egyetemi negyedben menza fog működni, a jelenleg a Pécsi Galériának otthont adó épületben pedig kávézó. A Tornyos Házban borházat alakítanak ki, a Pécsi Kulturális Központ épületében büfét, míg a Zsolnay Étterem és Eozin Kávézó a legszebb műemléki környezetben várja majd a betérőket.
Jelentős szereplőként tűnik fel a színen a Pécsi Sörfőzde, amely az utóbbi időben kevesebbet hallatott magáról. Varga Miklós (képünkön), a gyár kereskedelmi és marketingigazgatója szerint nagy perspektíva van a ZSKN-ben:
- Amit ebből a városból meg lehet mutatni, az a kulturális negyed, a város kulturális örökségei és a sörfőzde. A sör mint eszköz pedig ápolja az emberi kapcsolatokat - kezdte a szakember, aki a jelenleg is folyó POSzT kocsmáját hozta fel példaként erre. S miért tetszett meg a sörgyárnak a kulturális negyed koncepciója?
- Ez markánsan Pécsről szól, nem is tudom, hogy ilyen adottságú hely van-e még Európában, mint ez a kulturális övezet. Minden város keresi azokat a lehetőségeket, ahol egy kicsit archaikus környezetben, de mégis modern eszközökkel felszerelve lehet minőségi szórakoztatást nyújtani - válaszolt a kérdésre az igazgató.
Mint megtudtuk, folynak a tárgyalások jelenleg is arról, hogy a sörfőzde miként tud a ZSKN-be szervezett programok mögé állni, mint támogató - a sörfőzde cserében élt azzal a lehetőséggel, hogy a folyékony kenyeret illetően kizárólagos beszállítói jogot kapjon.
H. L. B. - Fotó: Dittrich ÉVa
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Hideg éj után felhős napunk lesz...
- Ennyi volt: leállnak a pogányi...
- Tragédia Baranyában: tóba fulladt egy nő
- Ragadozók tízezreit telepítették a...
- Megható levelet írt egy pécsi szülő a...
- Meghosszabbították a nevezést a...
- Vádat emeltek egy baranyai drogbanda...
- Tavaly négyszáz sérüléses balesetet...
- Nepomuki Szent János ünnepére készül...
- Nyoma veszett egy 16 éves lánynak...