Újból Gazdanapok Szentlőrincen
2011. augusztus 04. csütörtök 14:06
Minden eddiginél több, mintegy négyszáz kiállító lesz idén az ország egyik legnagyobb mezőgazdasági szakvásárán, a szentlőrinci gazdanapokon augusztus 12-e és 14-e között.
A XVIII. Baranyai Gazdanapok Mezőgazdasági Szakkiállítás és Vásár csütörtökön, Pécsen tartott sajtótájékoztatóján Sigora Irma, a szervező Baranya Megyei Vállalkozói Központ ügyvezető igazgatója elmondta: soha nem volt ennyi kiállító, közel négyszáz részvevőre számítanak a szentlőrinci sportpályán.
A kiállítók többsége gépkereskedő, állattenyésztő, vagy az élelmiszeriparban érdekelt vállalkozás. Végh Gábor vásárigazgató kiemelte: külföldi cégek is egyre élénkebben érdeklődnek az expó iránt, sok horvát kiállító lesz.
Hozzátette, hogy külön udvart biztosítanak az őshonos állatfajok tenyésztőinek, és saját csarnoka lesz a méhészeknek. A háromnapos rendezvényen a családoknak különböző bemutatókkal kedveskednek, az érdeklődő gazdákat a vidékfejlesztési tárcával közösen szakmai programokra várják a rendezők.
A gazdanapok mára az ország negyedik legnagyobb mezőgazdasági szakvásárává nőtt ki magát, tavaly több mint 25 ezren látogatták meg.
(mti)
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Brutális karambol miatt lezárták a...
- Húsvét előtt: átfogó fogyasztóvédelmi...
- Egy újabb borult, felhős nap vár ránk...
- Megérkezett az ötszázadik új autóbusz...
- Eltűnt egy 31 éves pécsi nő, elindult...
- Eltűnnek a házak bejárata feletti...
- Új játszóhelyekkel gazdagodott a...
- CPAC Hungary - Orbán Viktor: Brüsszel...
- Döglődik-e a bolognai rendszer?
- Idős pécsi házaspár életét mentette...

