Udvardy György áldotta meg a kertvárosi kormányablakot
2015. november 13. péntek 17:21

November 12-én három új kormányablak is megnyitotta kapuit Pécsett, a tesztüzemek után hivatalosan is. Az uránvárosi hivatal mellett most már a Kossuth téren, a volt okmányiroda helyén, Kertvárosban az Aidinger utcában és a vasútállomáson is intézhetjük az ügyeinket. A kertvárosi hivatalt Udvardy György pécsi megyéspüspök áldotta meg.
„Mi helye van az áldásnak egy hivatali ügyintézést segítő helyen? Jézus Krisztus megtestesülése óta nincs szent és profán, hanem az emberi élet minden vonatkozásában szent és méltó. Ez a hely a kapcsolat helye. Van, aki segítséget kér, aki ügyet intéz, és van, aki szolgálni szeretne. Így kapcsolat épül. A legfontosabb, hogy a kapcsolatban az emberhez méltó kultúrát tudjuk egymásnak ajándékozni, és egymást ebben segíteni. Ezért kérem az Úr áldását, hogy mindennapi ügyes-bajos dolgaink a szent szférájába emelkedjenek, kapcsolataink pedig emberhez méltó kultúrát építsenek." - ezekkel a szavakkal köszöntötte Udvardy György pécsi megyéspüspök a kertvárosi kormányablak megnyitóján megjelenteket. A köszöntő után a főpásztor megáldotta az épületet.
November 12-én egyszerre három új kormányablak is megnyílt Pécsett. Az uránvárosi hivatal mellett most már a Kossuth téren, Kertvárosban és a vasútállomáson is intézhetjük az ügyeinket. Horváth Zoltán Baranya megyei kormánymegbízott elmondta, hogy míg 2012-ben 100 ezer ember vette igénybe a kormányablakot, addig 2015-re ez a szám 171 ezerre nőtt.
A kertvárosi átadón részt vett Kovács Zoltán területi közigazgatásért felelős államtitkár és Csizi Péter országgyűlési képviselő is. Az államtitkár kiemelte, hogy a kormányablakok űrt töltenek ki, amely az állam és az ügyfél között volt mostanáig.
„Ezeknek a komplex, integrált hivataloknak a célja többek között az, hogy a tisztességes, kényelmes, egyszerű ügyintézésre vágyó magyarok bizalmát visszanyerjék. Ma már akár 500 ügytípust is intéznek ezeken a helyeken, a kormány terve azonban az, hogy ezt a közeljövőben 1000 fölé emeljék. Emellett pedig készülnek az otthoni ügyintézés lehetőségeit kitágító és felgyorsító intézkedések is, valamint 2017-re a jelenleg még különálló hivatalokat is szeretnénk összekapcsolni." - mondta Kovács Zoltán.
A belvárosi kormányablak 86,8 millió forintból épült, amelyből közel 16 millió forint uniós támogatásból érkezett, az állami támogatás pedig 65 millió forint volt, amelyet Pécs önkormányzata egészített ki.
A kertvárosi kormányablak 68, 3 millió forintból épült, amelyből szintén közel 16 milliót az Európai Unió fizetett, 52 és fél millió forintot pedig a magyar kormány. A kormányablak létrejöttéhez Pécs az ingatlan megszerzésével járult hozzá.
Forrás: Pécsi Egyházmegye
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Több mint egy hónapja hiába keresnek...
- Elvonul a vihar, pénteken már...
- Aki szereti a sört, annak a Pécsi...
- Kusturica avatta fel Pécs főterét
- Belenézhetünk a Mohácson ötszáz éve...
- Petrétei a tévé székházának 2006-os...
- Megmentette egy tízéves, pécsi kisfiú...
- Hatalmas hőmérséklet-különbség...
- Tűz ütött ki egy komlói társasház...
- Nem várható a koronavírus-fertőzések...