Tállai: Tóth Bertalan saját közéleti tevékenységével számoljon el
2015. szeptember 03. csütörtök 16:18
A Széchenyi Bankról és az autóhitelesek megsegítéséről is szó volt a parlament csütörtöki rendkívüli ülésén az interpellációk között.
Tóth Bertalan (MSZP) az adó- és pénzügyi világ botrányai közé sorolta a Quaestor- és Buda Cash ügyeket és gondatlanságnak minősítette azt is, hogy az állam beszállt a Széchenyi Bankba, ahol 3 milliárd forintért 49 százalékos tulajdonrészt szerzett.
Értékelése szerint a pénzintézetnél már 2011-ben is szabálytalanságokat követtek el, a nemzetgazdasági tárca felelőssége pedig megkerülhetetlen az állami szerepvállalásban. Felvetette, hogy miért kellett az államnak belépnie és felelősnek érzi-e magát.
Tállai András, az NGM parlamenti államtitkára azt felelte: mielőtt Tóth Bertalan korrupciót emleget, a saját pécsi közéleti tevékenységével számoljon el, alpolgármestersége után ugyanis 100 milliós károk maradtak.
Az államtitkár a szocialista politikus esetleges miniszterelnök-jelölti ambícióival hozta összefüggésbe, hogy minél nagyobb valótlanságokat kell állítania. Tállai András a kormány céljaként beszélt a hazai bankrendszer megerősítéséről, stabilitásának fenntartásáról, s ezzel indokolta a tulajdonvásárlást is.Hozzátette, hogy az állam felelős tulajdonosként helyt állt a kártalanításban.
Tóth Bertalan nem fogadta el a választ, az Országgyűlés azonban 100 igen és 36 nem szavazattal igen.
Bánki Erik (Fidesz) össznemzeti érdekként beszélt a devizahiteles krízis megoldásáról, amit értékelése szerint több éves törvényalkotási folyamat után az adósok többségénél sikerült rendezni.
Felvetette, hogy számos deviza alapú autóhiteles és személyi hiteles család is bajban van, sokan nem tudnak fizetni. A 200 ezer feletti szerződésszám mintegy 300 milliárd forintot tesz ki, s ezek közül 30 ezer hitel jelzáloggal terhelt - hívta fel a figyelmet a kormánypárti politikus.
Tállai András, a nemzetgazdasági tárca parlamenti államtitkára az utolsó lépcsőként hivatkozott az autóhitelesek megsegítésére. Jelezte: a kormány elfogadta a forintosítást és augusztus 19-én megállapodott a Bankszövetséggel.
Az árfolyam kedvezőbb lesz, a bankok és az állam 31 milliárd forintot vállal át, s szeptember 30-ig elfogadhatják a részleteket. Az átváltás december 1-jén megkezdődhet - tette hozzá.
A választ Bánki Erik elfogadta.
MTI
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Viharos széllel, esővel érkezik a...
- Lángra kaptak egy fémhulladéktelepen...
- Aki szereti a sört, annak a Pécsi...
- Kocsis Máté: lejárató kampány az...
- Készülhetnek a dunaszekcsői...
- Heves zivatarok veszélyére...
- Fiatal rablók terrorizálták a...
- Pénteken lesz a virágvásár a Kossuth...
- Napról napra csökken a Duna...
- Tűz ütött ki Pécsett, egy kertvárosi...