Százmillióból fejlesztett a Duna-Dráva Nemzeti Park
2014. november 27. csütörtök 16:43
Az ökoturisztikai szolgáltatások és a környezeti nevelés színvonalának növelését szolgálják a Duna-Dráva Nemzeti Park új fejlesztései, amelyek a napokban fejeződtek be az igazgatóság bemutatóhelyein.
A Két folyó és egy hegy - új ökoturisztikai termékek a Dráva mentén, valamint a Papuk-hegységben elnevezésű, mintegy egymillió eurós uniós forrásból finanszírozott magyar-horvát program keretében sikerült úgy bővíteni a kínálatot, hogy az megfeleljen a modern turizmus és az iskoláskorú korosztály elvárásainak - írta a nemzeti park az MTI-hez eljuttatott csütörtöki tájékoztató anyagában.
Kiemelték, hogy a magyar félre jutó 345 ezer euróból, azaz mintegy 100 millió forintból Vízváron egy épület felújításával környezeti nevelési foglalkozásoknak otthont adó oktatóközpont létesült. Az oktatótermi foglalkozáson résztvevők ismeretszerzését projektor, vászon, laptop segíti, a madarász- és fotós programokon új távcsöveket, lessátort használhatnak a gyermekek.
A drávaszentesi Dráva Kapu Bemutatóközpontban egy úgynevezett madárrepatriáló létesült beteg madarak helyben való gyógyítására, az egyes madárfajok közelebbi megismerésére. Megújult a környező területek élővilágát bemutató tanösvény, új eszközöket vásároltak foglalkozásokhoz, egy gólyafészekhez pedig webkamerát helyeztek el, hogy láthassák a madarakat költési, fiókanevelési időszakban.
Béda-Karapancsán információs táblákat kapott a Boki-Duna halászati bemutatóhely tradicionális halászati eszközöket és módszereket bemutató létesítménye, Drávaszabolcson új tanösvény létesült, a Szentborbási Oktatási Központ melléképületének rekonstrukciója a drávai vízitúrázók kényelmét szolgálja, csakúgy, mint a vízitúra táborhelyeken készült esővédők.
A kölkedi Fehér Gólya Múzeum madármegfigyeléshez szükséges eszközökkel gazdagodott, az épület mellett elhelyezett padok, asztalok, továbbá az időjárásálló interaktív foglalkoztatók a szabadtéri környezeti nevelési foglalkozások iránt érdeklődők kényelmét szolgálják.
Az ökoturisztikai fejlesztések érintik a kerékpáros- és vízi turizmust túrakenuk, kerékpárok, továbbá a szállításukat szolgáló mikrobusz és utánfutó beszerzése révén.
A Duna-Dráva Nemzeti Park kitért rá, hogy a fejlesztésben érintett helyszíneken háromnyelvű, magyar, angol és horvát információs táblákat helyeztek el, amelyek a természeti értékek mellett a területre egykor jellemző gazdálkodási formákat is bemutatják. Ezen kívül térképek és különböző kiadványok is készültek, hogy felkeltsék a turisták érdeklődését, segítsék a tájékozódásukat.
(mti)
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Két hektáron égő tarlótűzzel küzdenek...
- Biztonsági őrnek adta ki magát egy...
- Ismét negyven fokhoz közelít a...
- Csütörtöktől a legmagasabb fokozatú...
- Hetven éve csilingelt az utolsó...
- Vádat emeltek egy magyar ellen, aki...
- A pécsi börtönnél is működik az...
- Ingyen fagyizna a Balcsin? Keresse az...
- Egy hónapja nyoma veszett egy pécsi...
- Szerdán este minden kiderül a pécsi...