Száraz, téli idő, 2-7 fok valószínű
2011. február 28. hétfő 07:35
Várható időjárás az ország területére hétfő estig:
A tegnapinál nagyobb területen lesz tartósan felhős az ég, néhány órás napsütésre leginkább az Északi-középhegység területén számíthatunk. Említést érdemlő csapadék nem várható.
A legmagasabb nappali hőmérséklet hétfőn 2, 7 fok között valószínű, de a hóval borított helyeken csupán 1 fok körül alakul.
Időjárási helyzet Európában:
Európa legnagyobb részének időjárását egy, az Uráltól a Kelet-európai-síkságon át kontinensünk középső részéig húzódó hatalmas anticiklon alakítja. Területén derült és borult vidékek váltakoznak, az Adriai-tengertől a Fekete-tenger térségéig többfelé havazik. Ugyanakkor a kontinens nyugati tájai fölött húzódó hullámzó frontálzóna több helyen - elsősorban a Benelux-államok területén - okoz havazást, ónos esőt.
Az említett anticiklon területét igen hideg levegő tölti ki: Oroszországban napközben is csupán -10, -15 fokig enyhül a hideg, a Skandináv-félszigeten és Közép-Európában pedig 0, -5 fok a jellemző csúcshőmérséklet. Ezzel szemben Nyugat-, Délnyugat-Európában délutánonként általában 8, 15 fokot mérnek, sőt az Ibériai-félsziget jelentős részén 20, 25 fok közé melegszik fel a levegő.
A Kárpát-medence továbbra is az anticiklon déli peremén helyezkedik el, téli időre számíthatunk, csapadék nélkül.
(mti)
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Nézze meg, milyen időjárásra...
- Meggyilkoltak egy kéthetes csecsemőt...
- Két baranyai, kiváló tűzoltót is...
- A Mecsekről száguldott Pécs...
- A koronavírus-fertőzések számának...
- Gyógyszertárba próbált meg betörni...
- Rengeteget pénzt fizettek meg önként...
- Magyarország örömmel biztosít...
- Hatcsöcsű, Junoszty, Százéves: nagyon...
- Frissen végzett rendőrök álltak...