Stenczer: újdonságok a POSzT-on
2011. március 04. péntek 18:57

A soron következő Pécsi Országos Színházi Találkozót idén immár a tizenegyedik alkalommal rendezik meg, s az eddig megszokott felálláshoz képest jó pár változásra számíthatnak az eseményre látogatók. Ezek közül is megemlítendő, hogy ettől az évtől kezdve Stenczer Béla irányítja a programsorozatot - egyelőre egyedül -, hiszen köztudott, hogy Jordán Tamás és Simon István megvált szerepkörétől.
Ahogy a népszerű színész lapunknak elmondta, 2011-ben három fő attrakcióval várják a nagyérdeműt - természetesen a versenyprogramon kívül -, amelyek közül kettőt a nemzeti fenntartásúvá avanzsált Kodály Központban rendeznek meg. Varnus Xavér koncertjén kívül említésre érdemesnek tartja az East visszatérését (a zenekar huszonöt évvel ezelőtt mutatta be nagysikerű, „Áldozat" című előadását a Tettyén Eck Imre közreműködésével), ezenkívül az Esőember című darabot láthatjuk Kulka Jánossal és Nagy Ervinnel a főszerepben.
Számos újdonatúj kísérőrendezvény színesíti a fő programokat, közülük is kiemelkedik a Király utcában tartandó kirakat- és utcakiállítás, amelynek során fiatal képzőművész egyetemisták formálják saját ízlésük szerint a boltok arculatát. A szervezők idén erőteljesebben kívánnak megjelenni a köztereken, ennek jeleként a Kossuth téren például tömegtáncra, díszletépítésre és tömeges versmondásra invitálják az érdeklődőket, de gyakorlatilag a belváros minden terén tartanak kisebb-nagyobb programokat.
Idén viszont elmarad az a nagysikerű program, amelynek során híres-neves színészek főznek finomabbnál finomabb étkeket - viszont a Dominikánus Házban látható lesz a színészportrék-sorozat.
- A váz nem szorul változatásra, a jól bevált vizsgafilmek, kortárs bemutatók, az Ifi Géniusz rendezvényei továbbra is műsoron maradnak - árulta el Stenczer, aki elmondta, hogy „közfelkiáltással" döntöttek az idei díszvendégről: Jordán Tamás lesz az.
A versenyprogram - amely elméletileg 12, gyakorlatilag 14 előadásból áll - március 8-án véglegesül, az Vekerdy Tamás pszichológus, Szilágyi Lenke fotóművész és Urbán Balázs kritikus együttes döntése alapján formálódik majd. Április közepétől megkezdődik a jegyértékesítés, a közönségzsűribe vágyók pedig a március 25-ei Gettó című darab nézőiként nyerhetnek arra jogosultságot.
H. L. B. - Fotó: Kováts Judit
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Egy baranyai falu vendéglátósai...
- Jönnek a fagyosszentek: minden reggel...
- Tűz ütött ki Pécsett, egy kertvárosi...
- Lottó, lottó, a heti remény: itt van...
- Boros Misi első díjas lett a francia...
- Szirénázó mentőautóval ütközött egy...
- Lesodródott egy autó Lánycsók...
- Több százan vettek részt a Pécs és...
- Álomházasságot dúlt fel Ördög Nóri
- Applikációval intézhetik egyszerűen...