Rems-Murr művészeinek kiállítása Pécsett

2010. október 27. szerda 18:46

A németországi Rems-Murr járás tanácsa és Baranya kapcsolata 20 éve kezdődött: 1990. április 3-án született meg az első együttműködési nyilatkozat. A két régió kulturális együttműködésének gyümölcseként október 28. és november 8. között rems-murri művészek alkotásai láthatók a Művészetek és Irodalom Házában.

Az elmúlt két évtizedben számos területen valósultak meg közös programok - a szociális intézmények közötti szakmai együttműködés mellett a kulturális kapcsolatok építése is nagy hangsúlyt kapott. Ez utóbbi különös jelentőséggel bír 2010-ben, amikor Essen és Isztambul mellett Pécs tölti be Európa Kulturális Fővárosának szerepét.

Rems-Murr járás tanácsa már a felvezető években élénk érdeklődést mutatott a „Pécs 2010 Európa Kulturális Fővárosa" program iránt és jelezte, szívesen bekapcsolódna annak rendezvénysorozatába.

A két régió együttműködésének gyümölcseként október 28-a és november 8-a között rems-murri művészek alkotásai láthatók a Művészetek és Irodalom Házában. A kiállítás megnyitója október 28-án, csütörtökön 16.30 órakor kezdődik.

A rendezvényen köszöntőt mond Szatyor Győző, a Baranya Megyei Önkormányzat Közgyűlése Kulturális Bizottságának elnöke és Szugfil József, a Baranya Megyei Német Önkormányzat alelnöke.

Forrás: PMH