Pécsre érkezik a Fazioli zongoragyár alapítója

2018. november 22. csütörtök 09:00

Pécsre érkezik a Fazioli zongoragyár alapítója

A Fazioli zongora először szólal meg a gyáralapító, cégvezető Paolo Fazioli jelenlétében azóta, hogy Pécsre érkezett. Nem kisebb művész lesz a történelmi pillanat előadója, mint a nemzetközi zenei élet egyik legkiemelkedőbb mestere, Liszt-díjas zongoraművészünk, Szokolay Balázs. 

 

A koncert csütörtökön este hét órakor kezdődik a Zsolnay Negyed - Liszt Ferenc Hangversenyteremben.

Szokolay Balázs ezerarcú zongoraművész, igényes és kifinomult virtuozitásával a nemzetközi zenei élet egyik legkiemelkedőbb mestere. Hol kamarazenészként tökéletes összhangban figyel partnerére, hol kimagasló Liszt- játékos, hol pedig Brahms, Schubert, Mendelssohn, Grieg, Bartók darabjainak ihletett tolmácsolója. Koncertjein a közönség nem győz betelni a megfogott, különleges pillanatok varázsával, zseniális előadásmódjával, a művész atmoszférateremtő képességének hihetetlen érzelmi színskálájával.

Műsor:
Wolfgang Amadeus MOZART: d-moll Fantázia
Wolfgang Amadeus MOZART: C-dúr Szonáta K.330
Franz SCHUBERT: 14 Ländler
Franz SCHUBERT: Magyar melódia
Franz SCHUBERT: Moment musicaux No.3 f-moll ǀ No.6 Asz-dúr
Franz SCHUBERT - LISZT Ferenc: Bécsi esték / Valse Caprice No.6
SZÜNET
Johannes BRAHMS: Zongoradarabok - op.118. A-dúr Intermezzo ǀ g-moll Ballada ǀ esz-moll Intermezzo
Franz SCHUBERT: Wanderer fantázia

A FAZIOLI versenyzongora, a Modern Városok Programnak köszönhetően került 2017-ben a Pécsi Tudományegyetem, és ezáltal az Intézet birtokába. 

 

Dr. Vas Bence, a PTE Művészeti Kar Zeneművészeti Intézet igazgatója a hangszer kapcsán akkor elmondta: „Fontos mérföldkő ez a Fazioli zongora a pécsi művészeti kar életében, hiszen a minőségi hangszer az alapja a magas színvonalú zeneművészetnek, és a zene oktatásának. Márpedig ez a zongora valóban világszínvonalú, és a hazai felsőoktatásban biztosan egyedülálló".

Stradivari neve még azok előtt is ismert, akik egyébként nem járatosak a zenében.

Paolo Fazioli és szakemberekből álló csapata az észak-olaszországi Sacilében olyan zongorát alkotott, amely méltó párja Stradivari híres mesterhegedűinek. A két hangszermárkában nemcsak a kiváló minőség, hanem a felhasznált fa típusa is közös: mindkettő a Sacilétől közel száz kilométerre található Fiemme-erdő különleges lucfenyőiből készült. A Fazioli hangszereket manufakturális módon egyenként, kézzel készítik az ötven fős sacilei műhelyben, amely eredetileg Fazioli apjának bútorgyárára épült.

Forrás: PTE