Pécsiek is dolgoznak az Országmárka Tanácsban

2010. november 21. vasárnap 18:47

A kormány a kultúra, a tudomány és kreatív gazdaság kiemelkedő személyiségeit hívta segítségül a pozitív országkép kialakításához. Az Országmárka Tanácsban továbbra is két pécsi dolgozik: Dr. Törőcsik Mária (PTE) és dr. Méhes Márton, az EKF volt művészeti igazgatója.

A magyar kormány célja egy karakteres, hiteles országkommunikáció felépítése annak érdekében, hogy Magyarország a kultúrától a gazdaságon át a kormányzatig egységes üzenettel és arculattal jelenhessen meg a hazai és a nemzetközi nyilvánosság előtt. A pozitív országkép kialakítása, amely nemzetpolitikai, oktatási, tudományos, kulturális, külpolitikai és kommunikációs feladatok egységét jelenti, nemzetgazdasági érdek.

A Kormány döntése értelmében az országmárka fejlesztése a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium Kormányzati Kommunikációért Felelős Államtitkárságának (KIM KKFÁ) a feladata.

A KIM KKFÁ úgy döntött, hogy továbbra is számít az előző kabinet által 2009-ben életre hívott Országmárka Tanács intézményére, és felhasználja a Tanács által készíttetett szakmai kutatásokat, háttéranyagokat. A Tanács ugyanakkor összetételét és feladatát tekintve is megújul.

Tagsága a kultúra, a kreatív gazdaság, a tudomány és a hagyományos üzleti élet kiemelkedő egyéniségeivel bővül, tagjai között pedig nincsenek politikusok. A civilekből álló testület megbízatását társadalmi munkában végzi. Társelnökei Papp-Váry Borbála stratégiai kommunikációért felelős helyettes államtitkár (KIM) és Prőhle Gergely kulturális diplomáciáért felelős helyettes államtitkár (KÜM).

A megújult Országmárka Tanács november 17-én tartotta első ülését Budapesen. A Tanács feladata, hogy szakmai hozzáértésével, rendszeres véleményezéssel, észrevételezéssel és javaslattétellel támogassa a Kormány ország-kommunikációval kapcsolatos döntéseinek előkészítését, megalapozását.

Az Országmárka Tanács összetétele:

Dr. Törőcsik Mária, a közgazdaságtudomány kandidátusa, a Pécsi Tudományegyetem Közgazdaságtudományi Karán egyetemi tanár. A PTE-n főképp marketinget, marketingstratégiát, vásárlói és fogyasztói magatartást, illetve márkastratégiát oktat.

Dr. Baán László főigazgató, Szépművészeti Múzeum.

Dr. Batta András, rektor, Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem.

Dr. Bendzsel Miklós, elnök, Magyar Szabadalmi Hivatal.

Dr. Méhes Márton igazgató, Collegium Hungaricum, Bécs. A Pécsi Tudományegyetemen germanisztikát és általános nyelvészetet tanult. 1997-től 2001-ig. Pécsett és a budapesti ELTE-n oktat, majd német nyelvtudományból doktori címet szerez. 2007-ben művészeti igazgatóként irányította a 2010-es európai kulturális főváros, Pécs programjának tervezését.

Nagy Bálint marketingtanszék vezető, IBS.

Ablonczy Balázs, az ELTE BTK Művelődéstörténeti Tanszékének adjunktusa.

Aczél László ,a Young & Rubicam Budapest Kft., ügyvezetője; a MAKSZ elnöke.

Beke Zsuzsa, Kormányzati kapcsolatok és PR vezető, Richter Gedeon Nyrt.

Bitter Brunó stratégiai igazgató, Next Wave.

Dr. Cseri Miklós néprajzkutató, muzeológus, a szentendrei Szabadtéri Néprajzi Múzeum főigazgatója.

Finta Sándor építész, Sporaarchitects.

Káel Csaba filmrendező.

Kopek Gábor rektor, Moholy-Nagy Művészeti Egyetem.

Dr. Kopp Mária, a Magatartástudományi Intézet tudományos igazgatóhelyettese, a Semmelweis Egyetem és az MTA Mentális Egészségtudományok társult kutatócsoport vezetője.

Lakatos Zsófia ügyvezető igazgató, Hill&Knowlton PR-ügynökség magyarországi leányvállalata;

Rudolf Péter Jászai Mari-és Kiváló Művész díjas színész, film és színház rendező.

Szénássy Alex tulajdonos, Laboratory Group.

Zoób Kati divattervező.