Összedobta a hajó legénysége a büntit a mohácsi kikötőben
2025. augusztus 06. szerda 08:52

Szokatlan helyen elrejtett cigarettát találtak a NAV mohácsi folyami határkirendeltségének munkatársai egy osztrák honosságú hajón. Az uszály gépházában, egy esztergapadban lapult a 2200 szál szerb zárjegyes cigaretta.
A Baranya Vármegyei Adó- és Vámigazgatóság mohácsi folyami határán július végén jelentkezett vámellenőrzésre egy Szerbiából érkező, osztrák honosságú hajó.
Az uszály átvizsgálásakor a gépházban, egy esztergapadban elrejtve, 2200 szál szerb zárjegyes cigarettát találtak a pénzügyőrök. Az áru adózott voltát a legénység sem számlával, sem egyéb dokumentummal nem tudta igazolni.
A cigaretta lefoglalása után, azért, hogy az uszály folytathassa az útját, a hajó legénysége egy összegben megfizette a több mint 200 ezer forintos vámigazgatási bírságot.
Forrás: NAV
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Volt egyszer egy Tejbisztró:...
- Papnövendékeket szentelt diakónussá...
- Hárman tűntek el szombaton a Dunában
- Dr. Sikfői Tamás a mohácsi hídról és...
- Órát lehetne igazítani hozzájuk:...
- Pécsen és Mohácson is megfordult...
- Megszólal a Bolyai ösztöndíjból...
- A Baranyában medvehagymát gyűjtők...
- Egy évre befagyasztják az...
- Faggyal, havazással és széllel...

