Mécses, virágok és requiem
2010. október 28. csütörtök 18:59

A koncerten hallhatjuk a budapesti születésű, jelenleg Ausztriában élő Trubin Beáta operaénekest, aki az Éj Királynőjeként szerződött már a Budapesti Állami Operaházhoz és a grazi Operához is. Az est másik énekese Kostas Smoriginas, aki a Domingo-fémjelezte Operalia Énekverseny harmadik helyezettje lett. Kettejüket a szintén nemzetközileg elismert, nyolcvan tagú Nemzeti Énekkar kíséri.
A Pannon Filharmonikusok élén Peskó Zoltánt láthatjuk, a 73 éves zeneigazgató jelenleg a pécsi zenekar vezető karmestere. A műsoron Brahmsnak, a német romantika egyik legjelentősebb, a klasszikus hagyományokat folytató alakjának Német requiemje áll.
Vezényel: Peskó Zoltán
Trubin Beáta – szoprán
Kostas Smoriginas – bariton (Operalia)
Nemzeti Énekkar (Karigazgató: Antal Mátyás)
A Pannon Filharmonikusok hangversenyeire jegyek kaphatók Pécsett a Széchenyi téri EKF Info pontban (H.-P.: 8.00-19.00 Szo.-V.: 10.30-19.00), az IBUSZ irodában a pécsi Árkádban (H.-Szo.: 9.00 - 20.00; V.: 10.00 - 18.00), az IBUSZ irodákban és a Ticket Expressz jegyirodákban országszerte, valamint a www.jegymester.hu weboldalon. Csoportoskedvezmény-igénylés: [email protected].
Helyszín: Pécsi Bazilika
Időpont: október 29. (péntek), 19:30
Belépődíj: 2990 Ft, 2490 Ft, 1990 Ft
Takács T.
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Pénteken lesz a virágvásár a Kossuth...
- Még el sem indult, máris késik egy...
- Nem semmi: több helyen havazik az...
- Pécsett rabolt három fiatal, Mohácson...
- Nem drónok miatt kaptak éles...
- Jelentős havazásra figyelmeztet a...
- Sóoldat helyett fertőtlenítőt...
- A hét várhatóan legmelegebb napja vár...
- Drákói szigorra számíthatnak...
- Mutatjuk, kik nyerték meg az...