„Magyarnak lenni nehéz...”
2010. október 25. hétfő 18:58

A BTK-TTK Aulában a nap folyamán kiállítás látható Széchenyi legfontosabb alkotásairól, a korabeli sajtó néhány termékének másolatából, 14 órától pedig reformkori kártyajátékokban vehetnek részt az érdeklődők.
A Vargha Damján Konferenciateremben 15 órakor konferencia kezdődik, melyen Széchenyi életéről és munkásságáról hangzanak el előadások. Lendvai Tamás Széchenyi külföldi útjairól beszél, dr. Huszár Zoltán Széchenyi és a dunai hajózás témájában, dr. Ódor Imre 16.30-tól pedig A katonáskodó Széchenyi címmel tart előadást. A konferenciát dr. Majdán János zárja a gróf közlekedésfejlesztési terveivel.
Az emléknapot reformkori gasztroest zárja 18 órától a Bölcsészettudományi Kar közelében található Monarchia Gasztro Pubban, ahol az ételek mellé előadást kaphatnak az érdeklődők anekdotákból, „Széchenyiék asztalánál...” címmel, ezt táncbemutató követi élőzenei kísérettel. A menüsorban előételként sonkás-sajtos palacsinta, főételként marhapörkölt bakagombóccal, desszertként indusfánk szerepel, a ráadás pedig krampampuli lesz.
A konferencián való részvétel esetén kedvezményesen, 800 Ft-ért lakhatnak – és szórakozhatnak – jól az érdeklődők a gasztroesten. Regisztrálni a Vargha Damján Konferenciateremnél, azaz a konferencia helyszínén és napján lehet. A PTE BTK-n aktív hallgatói jogviszonnyal rendelkezők számára a konferencián való részvétellel a vacsora ingyenes.
Helyszín: BTK-TTK Aula, Vargha Damján Konferenciaterem (Ifjúság útja 6.), Monarchia Gasztro Pub
Időpont: október 26. (kedd), 14.00
A konferencia ingyenes.
Képünkön Trischler Ferenc szobrászművész Széchenyit ábrázoló művével, mely a pécsi Kossuth téren látható.
Takács T. – Fotó: MTI
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Nem drónok miatt kaptak éles...
- Pécsi áruházban is dedikált a magát...
- Juhász Dorka olasz bajnok lett a...
- Dísznövény kiállítást és vásárt...
- A PTE klinikáján végeztek először...
- Pénteken lesz a virágvásár a Kossuth...
- Több százan vettek részt a Pécs és...
- Még el sem indult, máris késik egy...
- A világon csak a Mecsekben...
- Ilyen volt az 1986-os május elseje...