Keresik a hibát az M6-os autópályán
2010. október 10. vasárnap 09:14

A Nemzeti Fejlesztési Minisztérium a nyáron kezdeményezte az M6 autópálya Dunaújváros-Szekszárd közötti szakaszának teljes műszaki felülvizsgálatát. A Közlekedésfejlesztési Koordinációs Központ (KKK) irányításával már megkezdődött átvilágítás során a terveket, a minősítési dokumentációkat és a műszaki megvalósítást, kivitelezést is ellenőrzik.
A május végi pályaomlás környezetére kiemelt figyelemmel vizsgálják a rézsűk, töltések anyagösszetételét, tömörségét, a beszállított építőanyagok, föld minőségét. A korábban befejeződött georadaros és lézerszkenneres vizsgálatok kiértékelése alapján már megindultak a fúrásos mintavételi eljárások is.
A helyszíni vizsgálatok az eredeti ütemtervnek megfelelően haladnak.A műszaki felülvizsgálat eredményes lezárása az év végére várható.
Kép és szöveg: NFM - EQM
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Nagyapja zaklatott egy 14 éves...
- Szélvihar, jégeső csaphat le...
- Késő éjszakáig küzdöttek a lángokkal...
- Hármas karambolhoz riasztották a...
- Fiatal rablók terrorizálták a...
- Heves zivatarok veszélyére...
- Aki szereti a sört, annak a Pécsi...
- Pénteken lesz a virágvásár a Kossuth...
- Kocsis Máté: lejárató kampány az...
- Jól szerepeltek a pécsi...