Jövőre 28 milliárdból kapnak bérpótlékot és bérkiegészítést a szociális dolgozók
2015. december 11. péntek 13:10

A kormány 2016-ban is biztosítja a bérpótlékot és a bérkiegészítést a szociális ellátórendszerben dolgozók számára - jelentette be Czibere Károly pénteken Pécsett.
Az Emberi Erőforrások Minisztériumának (Emmi) szociális ügyekért és társadalmi felzárkózásért felelős államtitkára erről a pécsi hajléktalanok gondozását végző Támasz Alapítvány mintegy 200 millió forintból korszerűsített, férfiak átmeneti szállásának otthont adó épület átadóján beszélt.
A döntő részben európai uniós és hazai pályázati támogatást élvező pécsi beruházás keretében az ingatlant akadálymentesítették, falait hőszigetelték, nyílászáróit lecserélték, újabb szintet építettek rá, benne közösségi helyiségeket, új lakószobákat alakítottak ki.
A szálló kapacitása negyvenről ötven személyesre nőtt, nagyobb lett az egy főre jutó lakóterület, a hajléktalanok az átalakítások, és a kapcsolódó képzések révén könnyebben jutnak információkhoz, nagyobb eséllyel kaphatnak állást, s ezzel javul az életminőségük.
Az államtitkár a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) idén áprilisban mért adataira hivatkozva azt mondta, 500-500 ezer fővel csökkent a hajléktalanságra ható két kockázati paraméter: a lakáshátralékkal rendelkezők és a lakásfűtési problémákra panaszkodók aránya.
Czibere Károly megerősítette: a kormány 2016-ban is biztosítja a bérpótlékot és a bérkiegészítést a szociális ellátórendszerben dolgozók számára. Hozzátette: jövőre 28 milliárd forint jut erre a célra, amivel a kormány anyagilag is elismerését fejezi ki az ágazatban dolgozó szakemberek felé.
Őri László (Fidesz-KDNP) pécsi alpolgármester az átadón felidézte, hogy a pécsi önkormányzat tavaly rendelettel korlátozta bizonyos közterületeken az életvitelszerű tartózkodást.
Ugyanakkor - fűzte hozzá - a baranyai megyeszékhely immár 25 éve működtet komplex szociális ellátórendszert, "amelyet jelentős összegekkel támogat és folyamatosan fejleszt is". Őri László szerint így "egyszerre lehet biztosítani a többségi társadalom által elvárt rendet és tanúbizonyságát tenni nagyfokú szociális érzékenységnek".
Pécsen mintegy ezerötszáz hajléktalant tartanak nyilván, az ellátásukat szolgáló komplex intézményrendszer egyedülálló a Dél-Dunántúlon. Átmeneti szálló és éjjeli menedékhely működik külön nőknek és férfiaknak, nappali melegedőt, népkonyhát, ápoló otthont, lábadozót üzemeltetnek, és van 24 órás orvosi ügyelet is.
Czibere Károly szerint a rezsicsökkentés és "az adósrabszolgaság elleni küzdelem" következtében ma kevesebben vesztik el javaikat, otthonaikat, mint korábban.
MTI - Fotó: Árvai Károly/Miniszterelnökség
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Gomolyfelhőkből érkezhetnek záporok,...
- Hatalmasat bukta lett a vége egy...
- Jelentősen szigorodtak az alkalmi...
- Újabb visszaéléssel vádoltak meg egy...
- Orbán Viktor: nem fogjuk hagyni, ami...
- Durván emelkedett a hőhullámos napok...
- Hűvösre vágott a bíróság két...
- Húsz országból érkeznek a résztvevők...
- Rókát látott Pécsett? Nincs ezzel...
- Szépészeti beavatkozásokat végző...