Inkább esős, mintsem havas lesz a szenteste
2010. december 24. péntek 07:15
Várható időjárás az ország területére péntek estig:
Átmenetileg felszakadozik a felhőzet, néhány órás napsütés többfelé lehet. Az éjszakai nagy területen hulló csapadékot követően szünetekkel ugyan, de továbbra is sokfelé valószínű eső, zápor. A déli, délkeleti szél csütörtökön a Kisalföldön, pénteken másutt is megerősödik.
A legmagasabb nappali hőmérséklet pénteken általában 8, 16 fok között várható, északkeleten azonban ennél hűvösebb lesz.
Az időjárási helyzet Európában:
Kontinensünk időjárását az Urál északi része, illetve Spanyolország és Dél-Franciaország fölött elhelyezkedő ciklonok több ezer kilométeres frontálzónája alakítja, amely északkelet-délnyugat irányban kettéosztja Európát. Ettől északra hideg levegő tölti ki a kontinens légterét, többfelé havazik.
Az Északi-tenger partvidékét leszámítva napközben is 0 fok alatt marad a csúcshőmérséklet, a Skandináv-hegységben, Finnország középső tájain és Észak-Oroszországban azonban a -20 fokot sem éri el a maximum-hőmérséklet. Az említett frontvonaltól délre délies áramlással továbbra is enyhe levegő áramlik kontinensünk déli fele fölé, sokfelé párás, ködös az idő, délnyugaton többfelé eső, zápor esik. Napközben általában 7, 17 fok közé melegszik fel a levegő.
Ennél hidegebb a tartósan párás, ködös, melegebb a Földközi-tenger szigetein, illetve az Égei-tenger partvidékén van.
Péntek estig a Kárpát-medence fölé délies áramlással továbbra is enyhe, egyre nedvesebb levegő áramlik.
(mti)
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Elismeréseket adtak át a mentők napja...
- Megdőlt az országos hajnali...
- Ragadozók tízezreit telepítették a...
- Autóritkaságokat újít fel Rudán Joe,...
- Már csak pár napunk maradt az...
- Őri László: a baranyai gazdákra...
- Kilencszázezren utaznak ország- és...
- Előszezoni menetrendre vált hétfőtől...
- Ilyen lesz az idei balatoni, fagyis...
- Levélben kérték Orbán Viktort,...