Harmadik helyen zártak a pécsi lánglovagok a baranyai tűzoltósport-versenyen

2022. május 23. hétfő 11:51

Hatalmas küzdelemben - az összesített eredményeket tekintve - a mohácsi tűzoltók vihették haza az első helyért járó díjat, amelyet nem kellett messzire vinniük.

Mohácson rendezték meg pénteken a Baranya Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság idei tűzoltósport-versenyét. A Baranya megyei tűzoltók egyéni és csoportos feladatokban szálltak harcba egymással, olyan versenyszámokban mint akadályfutás, horoglétra-mászás és kismotorfecskendő-szerelés.

A rendezvényt Mácsai Antal tűzoltó ezredes, a Baranya Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság Igazgatója nyitotta meg, aki elmondta, a tűzoltósport egyidős a tűzoltósággal. A lánglovagok esetén ugyanis elengedhetetlen, hogy bármilyen akadályt leküzdjenek, ha a szükség úgy kívánja - a sportversenyen pedig éppen ilyen feladatokkal szembesülhettek. Ezáltal a tűzoltósport hagyományait ápolva a fizikai erőnlét fejlesztésére is lehetőséget adott a verseny.

A tűzoltók először egyéni feladatokban bizonyíthattak.

Százméteres akadályfutásban, rendkívül szoros küzdelemben a következő eredmények születtek:

Első helyen végzett Salamon Dávid tűzoltó őrmester, aki 20,66 másodperces idővel ért célba.
A második helyért járó trófeát Fischer Károly tűzoltó őrmester szerezte meg, 20,72-es idejével.
20,85 másodperc alatt ért célba, így harmadik lett Vörös Árpád tűzoltó főhadnagy.
Épp csak lecsúszott a dobogóról Ludvig Mátyás tűzoltó őrmester, aki 20,87 másodperc alatt futott célba.
Ötödik helyen végzett Burány Gábor tűzoltó őrmester, 20,97-es idejével.
Hatodik helyezést ért el Szabó Zsolt tűzoltó főtörzsőrmester, aki 21,66 másodperc alatt ért célba.

A horoglétra-mászás egyéni eredményei az alábbiak:

Leggyorsabban (22,16 másodperc alatt) Fischer Károly tűzoltó őrmester ért fel a három emeletes építmény felső szintjére.
Őt követte Jankó Gábor tűzoltó főtörzszászlós, aki 24,28 másodperc alatt küzdötte le az akadályt.
Harmadik helyen végzett Deáki László tűzoltó főtörzszászlós, 24,54-es időeredménnyel.
Bazsonyi Dániel tűzoltó főtörzsőrmester 27,11 másodperccel a negyedik helyezést érte el.
27,95 másodperc alatt ért fel a célba, így ötödik lett Kozári Tamás tűzoltó törzsőrmester.
Hatodik helyen Ludvig Mátyás tűzoltó őrmester végzett, 28,47-es idejével.

Összesített eredményeket tekintve az egyéni verseny a következőképpen alakult:

Első helyezést ért el a tűzoltósport-versenyen Fischer Károly tűzoltó őrmester.
Második helyen végzett Deáki László tűzoltó főtörzszászlós.
Harmadikként Ludvig Mátyás tűzoltó őrmester végzett.
Negyedik helyezést ért el Vörös Árpád tűzoltó főhadnagy.
Burány Gábor tűzoltó őrmester ötödik helyen végzett.
Egyéni összesített kategóriában Kozári Tamás tűzoltó törzsőrmester végzett a hatodik helyen.

Az egyéni feladatok után a baranyai tűzoltóságok csapatai csoportversenyekben próbálták a lehető leggyorsabban teljesíteni a kihívásokat.

„4×100 méteres" akadályfutásban:

Első helyen végzett a Komló HTP.
Második lett a Pécs HTP csapata.
A Mohács HTP a harmadik leggyorsabb csapat volt.
Negyedikként a Siklós HTP végzett.
Az ötödik helyen a Szigetvár HTP tűzoltói végeztek.

A kismotorfecskendő-szerelés versenyszámában a következő eredmények születtek:

Leggyorsabban a Pécs HTP tudta teljesíteni a feladatott.
Nem egészen két másodperccel lemaradva a Mohács HTP tűzoltói a második helyezést érték el.