Elnapolták a költségvetés vitáját
2011. február 17. csütörtök 09:58

A szokásos zárt ülésen a képviselők megválasztották Horváth Zsoltot a Pannon Filharmonikusok igazgatójának, és Plácido Domingo lett Pécs Város Kulturális Nagydíjának ez évi kitüntetettje.
A nyílt ülésen az idei költségvetés tárgyalásának megkezdése előtt Páva Zsolt polgármester röviden ismertette azokat az okokat, amelyek miatt a tervezet elnapolását kérte. A városvezető szerint a testület eddig nem tudta levetkőzni hibáit, azaz túlzott, fiktív bevételekkel számolt az ingatlanértékesítések terén. A cél az, hogy tényeken és reális számokon alapuló költségvetés készüljön, tehát az önkormányzat "reális és őszinte" gazdálkodást folytasson.
A város első embere hozzátette, hogy noha ebben a ciklusban képtelenség lefaragni az igencsak méretes adósságállományt, ám az egy hónap múlva esedékes testületi ülésre elkészülő új költségvetési tervezet a deficit csökkentésének szándékát tükrözi majd.
Ugyancsak a napirendi pont elnapolását igazolta, hogy a központi költségvetésben is módosítások történtek, növekedtek a normatívák az egyházak vonatkozásában, azaz kedvezőbb feltételek mellett végezhető az intézményi működtetés rendszere. Az önkormányzat ezért egyre több feladatot "szervez ki" az együttműködő partnerek számára. Mindezeknek a költségvetésbe történő egységes szerkezetbe foglalása időigényes, ám talán egy hónap múlva sikeresen átültethető a költségvetési tervezetbe.
FRISSÍTVE:
(10:40)
Mindegyik párt egyetértett a fás szárú növények védelméről és a területek biológiai aktivitásérték egyensúlyának fenntartásáról szóló rendelettel, ellenben dr. Papp Judit címzetes főjegyző közszolgálati jogviszonyának megszüntetésével kapcsolatban már korántsem alakult ki véleményazonosság.
Páva Zsolt a közigazgatásban bekövetkezett változásokkal indokolta a lépést. A megyei kormányhivatal létrehozásával új működési modell kialakítására került sor, amely egyebek mellett a megfelelő szakemberek kiválasztását is jelenti. Így került sor Papp Judit "kikérésére" - fogalmazott a polgármester, aki hozzátette, hogy Papp Judit a megyei munkavádelmi hatóság vezetője lesz.
Páva Zsolt mindazonáltal megköszönte a jegyző asszony szorgalmas és odaadó munkáját, s megjegyezte, tavaszig, amíg ki nem derül az új jegyző személye, dr. Modrovits Sándor eddigi aljegyző látja el a szükséges feladatokat.
A szocialisták részéről Nyőgéri Lajos tette szóvá, hogy szerintük nem kikérés, hanem kirúgás történt. A politikus nem hiszi, hogy Hargitai János - akit egyébként tisztel - egy nap úgy ébredt, hogy neki Papp Juditra van szüksége. A képviselő szerint a személyi váltás elegánsan van csomagolva, de rosszul tálalva, s nem tartotta etikus lépésnek a döntést.
Ezek után felgyorsult a tempó, több kisebb rendű előterjesztés elfogadása közben döntött a testület arról, hogy néhány hónapig egyelőre továbbra is Vincze János igazgathatja a Pécsi Harmadik Színházat, és a képviselők elfogadták az Arad-Pécs testvérvárosi együttműködés ez évi kulturális programjairól szóló tervezetet is, valamint határozat született néhány közoktatási intézmény nevének rövidített formájáról is.
A következő képviselő-testületi ülésre várhatóan március 17-én kerül sor.
H. L. B. - Fotó: Kováts Judit
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Autóval ütközött egy motoros Orfű...
- Megérkeztek az ötös lottó...
- Buszbotrány - Jáhn: Tóthék tudták
- Nagyon meleg lesz vasárnap, irány a...
- Buszok járnak a vonatok helyett...
- Ismét itt a kánikula, máris kiadták a...
- Három éve várja a vevőket az új pécsi...
- Rendkívüli bejelentés: több mint...
- Vége a pótlóbuszozásnak, befejeződőtt...
- Mikor, hol halászlevezzünk? Íme, a...