Addig provokálta a mohácsi polgármestert...

2010. január 14. csütörtök 19:37

Addig provokálta a mohácsi polgármestert...
Egy év próbára bocsátotta a Pécsi Városi Bíróság Szekó Józsefet, Mohács polgármesterét. Az ítélet nem jogerős, hiszen a magánvádló még gonolkodik, fellebbezzen-e, a mohácsi városvezető és védője pedig a felmentésért fellebbezett.

Évek óta provokálja Szekót

Szekó József és Németh Imre évek óta haragosok, több jogi eljárást is kezdeményeztek egymás ellen. Viszonyuk akkor mérgesedett el, amikor a Duna-parti város vezetése nem annak a Mohácsi Trianon Társaságnak a pályaművét támogatta a tervezett Trianon-emlékmű felállítására, melynek Németh Imre is tagja.
Németh azóta minden városi ünnepségen tüntet és közgyűlési üléseken is rendre megjelenik. Kifeszít egy "Csalás történt a városházán?" feliratú drapériát, elégedetlenségét pedig füttyel is kifejezi. 
Az emlékművel kapcsolatos eljárásról egyébiránt több vizsgálat végeredménye is bizonyította, hogy nem volt törvénytelen.
A bíróság csütörtökön, elsőfokú, nem jogerős ítéletében tettleges becsületsértést állapított meg és kötelezte a polgármestert mintegy 200 ezer forint bűnügyi költség megfizetésére.

Az ügyben Németh Imre magánvádló fordult bírósághoz.

A mohácsi férfi, aki évek óta zaklatásszámba menő akciókkal provokálja Szekót, 2007. májusában tüntetést akart szervezni a polgármester otthona elé, s "mivel a demonstráció rendőrségi bejelentéséhez szüksége volt a pontos címre", az év május 9-én a városvezető házához ment, hogy felírja azt.

Szekó József azonban, Németh Imrét látva, kiment a háza elé, kérdőre vonta a férfit, majd szóváltást követően - a sértett állítása szerint - leköpte őt. (A polgármester megkérdezte Némethtől, mit keres ott, mire az a tragikus körülmények között elhunyt lánya emlékét gyalázta - derült ki.)

A magánvádló ezután felkereste a háziorvosát, hogy arcáról levetesse a nyálmintát, majd bírósághoz fordult. Szakértők megállapítása szerint "a minta gyakorlati bizonyossággal a polgármestertől származik".

A polgármester a tárgyaláson egyébként kétségbe vonta Németh állításait. Szekó József és védője felmentésért fellebbezett, a magánvádló és ügyvédje három nap gondolkodási időt kért, így az ítélet nem jogerős.

Az ügy a Baranya Megyei Bíróságon folytatódik.

EQM - MTI