Véradást szervez az ORFK - Pécsett is
2011. február 03. csütörtök 13:12
Az önkéntes véradással nem csak Borbély Zoltánnak kívánnak emléket állítani, de tisztelegnek azon rendőrök emléke előtt is, akik szolgálatteljesítés közben haltak hősi halált. A véradás a szervezők szándéka szerint főhajtás a hősök előtt, egyben néma tiltakozás az erőszak ellen.
Tavaly, az I. Országos Rendőrségi Véradónapon 2566 egység vérrel gazdagodott az országos vérkészlet, ez több mint 7500 emberélet megmentésére volt elegendő.
Folytatva a hagyományt, 2011 februárjában a Magyar Köztársaság Rendőrsége és a Magyar Vöröskereszt immáron második alkalommal várja véradásra a rendszeres véradókat, valamint mindazokat, akik véradóként szolidaritást vállalnak egy-egy munkatársuk, embertársuk, vagy családtagjuk egészségének, életének megmentéséért.
Idén még több helyszínen, országszerte 61 város rendőrkapitányságán várják a segíteni akarókat. A Magyar Vöröskereszt és az Országos Vérellátó Szolgálat által szervezett kitelepüléses véradások városonként egy-egy napon át lesznek elérhetők február 4. és 14. között.
Pécsett a Baranya Megyei Rendőkapitányság Athinay úti épületében jelentkezhetnek a véradók, február 11-én 8 és 12 óra között.
EQM/ORFK Szóvivői Iroda
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Nézze meg, milyen időjárásra...
- Őszi stíluskalauz férfiaknak –...
- Gyógyszertárba próbált meg betörni...
- A Mecsekről száguldott Pécs...
- Pécsett is megkóstolhatjuk...
- A koronavírus-fertőzések számának...
- Meggyilkoltak egy kéthetes csecsemőt...
- Két baranyai, kiváló tűzoltót is...
- Hatcsöcsű, Junoszty, Százéves: nagyon...
- Viharos széllel záporok érkezhetnek...