Szombaton még tavasz lesz, aztán jön a fordulat
2025. április 04. péntek 19:30

Az éjszaka második felétől észak felől átmenetileg megnövekszik a felhőzet, majd holnap már ismét napos, gomolyfelhős idő várható, azonban északkeleten jobban összeállhatnak a felhők.
A déli óráktól észak felől markáns hidegfront szakadozottabb felhőzete érkezik, hatására délután már kevesebbet láthatjuk a napot.
Hajnalban csak néhol az északkeleti határ közelében, majd szombaton napközben elszórtan, a keleti országrészben többfelé alakul ki zápor, utóbbi részen zivatar is kialakulhat.
A légmozgás ma és éjszaka általában gyenge vagy mérsékelt marad, majd holnap egyre többfelé megélénkül, majd meg is erősödik az északi, északnyugati szél. Zivatarok környezetében viharos széllökések is előfordulhatnak.
A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet általában 3 és 11 fok között alakul, a derült, hidegre hajlamos helyeken azonban fagypont közelébe csökkenhet a hőmérséklet, míg a melegebb értékeket a magasabban fekvő részeken és vízpartok közelében mérhetjük.
A legmagasabb nappali hőmérséklet szombaton többnyire 17 és 22 fok között várható, de a tartósan borongós északkeleti részeken ennél pár fokkal alacsonyabb is lehet.
MTI
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Tizennyolc évre ítéltek egy...
- Ingyenes vagy sem az M6-os sztráda...
- Hazahordta az üzletek árukészletét...
- Ma már kevesebb víz folyik ki az...
- Ma befejeződik a nyugdíjasok...
- Újranyílik a Komló-Godisa vasútvonal
- Kereken ezer új autóbusszal bővítik a...
- Fórumra hívja a fiatal felnőtteket...
- Hetek óta hiába keresnek egy 17 éves...
- Leáll a tévé, a telefon és az...