Reggeli lapszemle: címlappal tüntet a balliberális sajtó

2011. január 03. hétfő 07:43

A Magyar Orvosi Kamara (MOK) elnöke szerint letelt az új kormánynak járó kegyelmi időszak. A Népszabadság és a Népszava is hétfői száma teljes címlapján tiltakozik az új médiaszabályozás ellen. Lapszemlénkben a Magyar Nemzet, a Népszabadság és a Népszava.

Magyar Nemzet: A Magyar Orvosi Kamara (MOK) elnöke szerint letelt az új kormánynak járó kegyelmi időszak. Éger István a Magyar Nemzetnek adott interjújában úgy fogalmazott: az elmúlt hónapokban sokkal több és komolyabb környezetjavító, pénzügyi forrást nem igénylő lépést lehetett volna megtenni az egészségügyben.

Éger István a hétfői lapban megjelent interjúban azt mondta, nem érzékelik a döntéshozóknál a fogékonyságot a problémák megoldására.

Véleménye szerint az újonnan kialakított kormányzati struktúra és a hatáskörök újradefiniálása nem kedvezett az egészségügyi ágazatnak.

A MOK elnöke beszélt arról is: nem támogatja azt a - Magyar Rezidens Szövetség által az egészségügyi államtitkársággal egyetértésben indított - kezdeményezést, mely szerint kapjanak dupla fizetést azok, akik zöld kereszttel jelzik, hogy nem fogadnak el hálapénzt. Úgy látja ugyanis, hogy ez a felvetés szerencsétlen, megosztó és dehonesztáló.


Népszabadság, Népszava:
A Népszabadság címoldalán egyetlen mondat olvasható magyarul és az Európai Unió további 22 hivatalos nyelvén: "Magyarországon megszűnt a sajtószabadság". A szerkesztőség ezt azzal indokolta: meggyőződésük, hogy a médiatörvény "valójában a Fidesz-KDNP vezette kormány autoriter törekvéseit szolgálja azzal, hogy megteremti a lehetőségét a velük ellentétes véleményen állók megzabolázásának, megbüntetésének, végső soron akár tönkretételüknek".

A Népszava a címlapján angolul és magyarul követeli a sajtó szabadságát. "Egy európai uniós országban a sajtószabadság alapvető érték. Meg kell védenünk Magyarországon a demokratikus jogainkat. Követeljük a sajtó szabadságát!" - áll az első oldalon. A napilap a tiltakozó akciójuk folytatásával kapcsolatban azt írta: hiszik, hogy Európa észreveszi az antidemokratikus lépéseket és még akkor is megteszi a maga óvatos, diplomatikus lépéseit, ha a magyar emberek többségét mindebből semmi sem zavarja.

(mti)