Reggeli lapszemle: büntetőfeljelentés a Genexpo ellen
2010. november 04. csütörtök 07:48
Magyar Nemzet: Bár a hét végén véget ért a sanghaji világkiállítás, a magyar részvétel lebonyolításával még a Gyurcsány-kormány által megbízott Genexpo 2010 Hungary Kft. és számos alvállalkozója, valamint Huszty András korábbi kormánybiztos számára a bíróságon folytatódhat a történet. A lap információi szerint néhány napja büntetőfeljelentést tett ismeretlen tettes ellen, hűtlen kezelést gyanítva a Kormányzati Ellenőrzési Hivatal (Kehi) a Legfőbb Ügyészségen.
A Genexpo elleni jogi lépés nem tekinthető egyedinek. A Kehi mellett ugyanis a rendőrség is munkához látott egy magánszemély feljelentése nyomán, amiben ugyancsak hűtlen kezelés a vád. Ennek kapcsán még augusztus közepén tartott házkutatást és foglalt le dokumentumokat a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) a cég irodáiban. Az ügy további pikantériája, hogy - mint a Magyar Nemzet megtudta - nemrégiben bevonták Huszty András útlevelét a hatóságok. E korlátozó lépés a jogszabályok szerint csak azon személyek ellen tehető meg bírói döntést követően, akik ellen megalapozott gyanú áll fent valamilyen büntetőügyben.
Borbély Zoltán, a Legfőbb Ügyészség szóvivője a lappal azt közölte, hogy újabb feljelentés nem érkezett az ügyben, ám ha lesz ilyen, az megalapozottsága esetén valószínűleg a már nyomozó BRFK-hoz kerülhet, ahol együtt kezelik a rendelkezésre álló adatokat - olvasható a Magyar Nemzet csütörtöki számában.
Népszava: Vizsgálatot indított a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete (PSZÁF) a Vám- és Pénzügyőrség (VPOP) dolgozóinak magán-nyugdíjpénztári befizetései miatt, mert azt ugyan levonták a dolgozók béréből, de a 2010-es befizetéseket - a dolgozók állítása szerint - nem írták jóvá a magán-nyugdíjpénztári számláikon - írja a Népszava a csütörtöki számában.
A pénz az utalás valamelyik állomásán tűnt el. A VPOP szerint ők elutalták az összeget az adóhivatalnak, amit vélhetően továbbítottak a pénztárak felé. De felmerült az is, hogy az APEH esetleg nem készítette el azt a bevallást, ami az egyéni számlákon történő jóváíráshoz szükséges. Elképzelhető, hogy a közszféra más alkalmazottait is érintheti a probléma.
A VPOP szóvivője, Sipos Jenő arról tájékoztatta a Népszavát, hogy a törvényben meghatározott módon utalták el a járulékot. Az alkalmazott szerint munkáltatójuk beosztástól függően 14-30 ezer forintot von le a munkavállalóktól. Idén márciusban azonban kiderült, a 2010-es befizetések nem jelentek meg a magánnyugdíj-pénztári számlákon. Ezt azonnal jelezték az illetékeseknek - mondta -, akik azzal nyugtatták őket, megoldják a problémát. Egy hete ismét előkerült a téma, és a munkavállalók azzal szembesültek, hogy 2010-ben a pénztárak egyetlen esetben sem írták jóvá a VPOP által levont összeget. "mintegy 4-5000 dolgozó pénze tűnt így el" - olvasható a Népszavában.
EQM/MTI
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Orbitális csalássorozat végére tettek...
- Árhullám érkezik a Dunán, Mohácsnál...
- Csaknem tízezerszer riasztották a...
- Ismét egyre több migráns próbál...
- Nyomtalanul eltűnt egy 34 éves pécsi...
- Szenzáció! Világbajnoki címet...
- Narancs riasztást adtak ki Baranyára,...
- Elkelt a pécsi Da Vinci Magánklinika...
- Élettársa kislányát molesztálta egy...
- Pécsett mérték össze tudásukat az...