Kovács László szerint is le kellett volna mondania Mesterházynak
2014. április 17. csütörtök 08:07

Kovács László volt külügyminiszter szerint a választási eredmény értékelésekor arra kell összpontosítani: mit kell tenni ahhoz, hogy a 2010-es és a 2014-es fiaskót ne kövesse egy újabb 2018-ban.
Kudarc a választási eredmény - jelentette ki Kovács László az M1 Az Este című szerdai adásában. A volt külügyminiszter úgy vélte, a választási eredmény értékelésekor arra kell összpontosítani: mit kell tenni ahhoz, hogy a 2010-es és a 2014-es fiaskót ne kövesse egy újabb 2018-ban.
Az MSZP volt elnökének álláspontja szerint az értékeléskor négy kérdéskört kell megvizsgálnia a pártnak. Az első, hogy a szociáldemokrácia értékrendje, vagyis a demokrácia, a jogállamiság, a szolidaritás, az esélyteremtés érvényes-e jelenleg, kell-e valamin változtatni, valamit hozzátenni vagy elvenni belőle - sorolta. A második, hogy az értékrendre épített konkrét politikai célok találkoztak-e a választók többségének szimpátiájával, tudtak-e hatni rájuk, konkrétak és érthetőek, valamit hitelesen teljesíthetőek voltak-e - részletezte.
A harmadik kérdés, hogy az MSZP elnöksége, frakcióvezetése és választmányirányítása megfelelő felkészültséggel, tapasztalattal, kommunikációs erővel és meggyőzőképességgel tudta-e képviselni a politikai célokat - tette hozzá. A negyedik pedig a kommunikáció, mint szakmai kérdés: a felépítése, a működése és szervezete megfelelt-e a célok eljuttatásában - fejtette ki Kovács László.
Szerinte a vereség után Mesterházy Attila és az elnökség felajánlhatta volna a lemondását, ami „elegáns lett volna az adott helyzetben", de a választmány valószínűleg a helyén tartotta volna őket, mivel hamarosan európai parlamenti (EP) választások lesznek. Egyetértett az MSZP elnökével abban, hogy a párton belüli teljes tisztújítást az őszi önkormányzati választások után kell majd megtenni.
A volt külügyminiszter ugyanakkor kiemelte: az EP-választás tétje nagyobb, mint azt az átlagszavazó gondolja. Hangsúlyozta: a voksolás tétje, Magyarország jövője, mivel az nem független Európáétól. Eldől, hogy a magyar érdekeket ki képviseli a 21 magyar mandátummal, és hogy milyen lesz az Európai Parlament egészének összetétele; a két legnagyobb frakció egymáshoz viszonyított aránya, ami kijelöli, hogy kié lesz Európa vezető szerepe és ki lesz az Európai Bizottság elnöke - mutatott rá.
Az MSZP-s politikus a műsor végén kifejtette, hogy valójában mit szeretne elérni az MSZP képviselői útján az Európai Unióban. Küzdeni a szegénység visszaszorításáért és a gyermekéhezés megszűnéséért; hogy a nők ugyanolyan munkáért ugyanakkora bért kapjanak; hogy a fiatalok számára megtörténjen a munkahelyteremtés; a nyugdíjasok helyzetének javításáért; és a létminimumhoz szükséges minimálbér egységes eléréséért - sorolta a legfontosabb pontokat Kovács László.
Forrás: M1
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Ennyi volt: leállnak a pogányi...
- Vádat emeltek egy baranyai drogbanda...
- Megható levelet írt egy pécsi szülő a...
- Pénteken lesz a virágvásár a Kossuth...
- Több mint egy hónapja hiába keresnek...
- Aki szereti a sört, annak a Pécsi...
- Tűz ütött ki egy komlói társasház...
- Elvonul a vihar, pénteken már...
- Késő éjszakáig küzdöttek a lángokkal...
- Petrétei a tévé székházának 2006-os...