Háromnapos ülést tart a Ház
2010. július 04. vasárnap 16:24

A pénzügyi törvénycsomag többek között a hitelintézetek, a biztosítók és az egyéb pénzügyi szervezetek különadó-fizetési kötelezettségét fogalmazza meg, különadóval terheli meg az államháztartási forrásból jövedelmet szerző magánszemélyek egyes jövedelmeit, valamint korlátozza a közszférában kifizethető jövedelmeket. Megszüntetnek tíz kisebb adót is.
Hétfőn fogadhatja el a parlament a polgári törvénykönyvről (Ptk.) szóló törvény hatályba nem lépéséről szóló, valamint az ezzel összefüggő törvénymódosításokat. Döntés lesz a tisztességtelen piaci magatartás és a versenykorlátozás tilalmáról szóló törvény módosításáról, amely szerint a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) elnökhelyetteseinek kinevezése nem 6 évre szól, mint eddig. Ez most úgy módosul, hogy az elnök továbbra is 6 évre kap megbízást, az elnökhelyettes megbízatása pedig az elnök kinevezési időtartamára szól.
Határoznak a kulturális örökség védelméről szóló törvény módosításáról, amely alapján régészeti feltárást a jövőben a területileg illetékes megyei múzeum - a fővárosban a Budapesti Történeti Múzeum -, a Magyar Nemzeti Múzeum, valamint más régészeti gyűjtőkörrel rendelkező múzeumok végezhetik.
Döntés lesz az előadó-művészeti szervezetek támogatásáról és sajátos foglalkoztatási szabályairól szóló törvény módosításáról, amely egyes színházak, bábszínházak, nemzetiségi színházak kedvezőbb támogatási lehetőséghez juttatását célozza.
Zárószavazás lesz az érettségi vizsga és a felsőoktatási intézménybe való felvétel egyes szabályainak módosításáról, amely szerint a kormány rendeletben határozza meg, hogy a felsőoktatási intézménybe történő felvételhez mely vizsgatárgyból kell emelt szintű érettségi vizsgát tenni. Szavaznak a közoktatásról szóló törvény módosításáról, amely már szeptembertől visszaállítaná a buktatás lehetőségét az általános iskola második osztályának végétől.
Határoznak a médiacsomagról is, amelynek részét képező előterjesztés értelmében a Nemzeti Hírközlési Hatóság és Országos Rádió és Televízió Testület összevonásával létrejön a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság, amely autonóm államigazgatási szerv, elnökét a miniszterelnök nevezi ki 9 évre. A jogszabály rögzíti, hogy az Országgyűlés határozatban a Magyar Rádió Közalapítványból, a Magyar Televízió Közalapítványból és a Hungária Televízió Közalapítványból létrehozza a Közszolgálati Közalapítványt; a három közmédium és az MTI a jövőben zártkörűen működő nonprofit részvénytársaság lesz.
Hétfőn megvitatják az Alkotmánybíróság tagjait jelölő eseti bizottság létrehozásáról szóló javaslatot, a különadóval összefüggő alkotmánymódosítást, a közbiztonságot érintő törvények módosítását, valamint az egyes egészségügyi és szociális tárgyú törvények módosítását és a Nemzeti Földalapról szóló előterjesztést.
Kedden lesz a pénzügyi és gazdasági törvénycsomag, illetve a közbeszerzési törvénymódosítás általános vitája, szerdán pedig ugyanezen törvények részletes vitáját folytatják le a képviselők.
MTI
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Motoron gurultak a pécsi Mikulások a...
- Gomolyfelhőkből érkezhetnek záporok,...
- Hatalmasat bukta lett a vége egy...
- Pécsi Arcok - Koltai Dénes: "A tanári...
- Jelentősen szigorodtak az alkalmi...
- Szépészeti beavatkozásokat végző...
- Újabb visszaéléssel vádoltak meg egy...
- Rókát látott Pécsett? Nincs ezzel...
- Továbbra is zárva egy sáv az M6-oson...
- Hűvösre vágott a bíróság két...