Börtönbe megy négy börtönőr, mert megvertek egy rabot
2023. szeptember 29. péntek 13:08

Őrizetbe vett a Debreceni Regionális Nyomozó Ügyészség négy büntetés-végrehajtási dolgozót, akik a gyanú szerint életveszélyesen megvertek egy fogvatartottat - közölte a Központi Nyomozó Főügyészség pénteken az MTI-vel.
Azt írták: a rendelkezésre álló adatok szerint szeptember 25-én reggel egy kelet-magyarországi büntetés-végrehajtási intézetben a vagyon elleni erőszakos bűncselekmény elkövetése miatt szabadságvesztés büntetését töltő középkorú fogvatartott a figyelmeztetések ellenére ismételten megszegte az intézeti szabályokat.
Hozzátették: ezt észlelte a felügyelet, és két büntetésvégrehajtási dolgozó a fogvatartottal szemben testi kényszert és bilincset alkalmazott. A megalapozott gyanú szerint a felügyelők - akikhez később még két társuk is csatlakozott - túllépték a jogszerű intézkedés kereteit és többször megütötték a férfit, akit a mentők eszméletlenül, életveszélyes állapotban szállította kórházba.
A nyomozó ügyészség hivatalos eljárásban, csoportosan elkövetett bántalmazás és életveszélyt okozó testi sértés miatt gyanúsítottként hallgatta ki a büntetés-végrehajtási dolgozókat, akik tagadták a bűncselekmény elkövetését. A főügyészség tájékoztatása szerint a bűncselekmény - a bűnhalmazatra tekintettel - akár 12 évig terjedő szabadságvesztéssel is büntethető.
Közölték azt is, hogy a nyomozó ügyészség indítványozta valamennyi gyanúsított letartóztatását, erről a Debreceni Törvényszék Katonai Tanácsának
MTI
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Pécsi tűzoltókat is kitüntettek az...
- Rászálltak a trafikosokra a...
- Ingyenes a parkolás Pécsett az...
- Így járnak a pécsi buszok a hosszú,...
- Horváth Attila személyében új dékán...
- Fórumra hívja a fiatal felnőtteket...
- Késő nyárias meleg lesz csütörtökön,...
- Orbán Viktor: a Tisza folytatja a...
- Ilyen volt a forradalom Pécsett:...
- Magukat házi gondozónak kiadó...