Több mint háromszáz fiatal táncol rendszeresen a pécsi "táncbirodalomban"
2015. július 08. szerda 07:18

Papp Viktor, a Pécsi Fordan Táncklub vezetőjének segítségével pillantottunk be a pécsi „táncos birodalom" mindennapjaiba. Az akrobatikus rock and roll többszörös magyar bajnok veteránja beszélt a Pécsi Újság.hu-nak arról, hogy mi kell a sikerekhez, például a Európa-bajnoki címekhez.
Balatonfüreden rendezték a napokban a Látványtánc Európa-bajnokságot, a Pécsi Fordan Táncklub négy csapattal indult a megméretésen. Két arany és egy bronzérem mellett egy 5. helyezés volt a klub mérlege - számolt be hírportálunk az eseményről.
A sikerek nyomán arra voltunk kíváncsiak, miként is folyik a munka a klubnak otthont adó, hét éve átadott, négy tánctermes, 760 négyzetméteres Fordan Tánccentrumban. Vezetőjük, Papp Viktor, szinte rögtön a gyökerekig ment vissza:
- 1983-ban kezdtem el amatőr táncosként űzni az akrobatikus rock and rollt, a sportág 1980-tól terjedt el Magyarországon. A mai klub elődje 1988-ban alakult meg - kezdte Papp Viktor, aki harminc év alatt végigtáncolta Európát, négyszeres magyar bajnok, és világkupa harmadik helyezett.
Eközben pedig feleségével, Majorlaki Ágnessel - aki ugyancsak elismert táncos és edző - közösen megalapozta a sportág pécsi bázisát, olyannyira, hogy több mint tíz éve a rock and roll iskola mellett modern táncokkal, pontosabban annak fashion dance elnevezésű válfaját is oktatják, ami nagyon népszerű a fiatalok körében. Mára odáig jutottak, hogy Batthyányi utcai „bázisukat" több mint háromszáz fiatal látogatja rendszeresen, továbbá rajtuk kívül az egészen kicsiknek is tartanak előképző kurzusokat.
Papp Viktor kiemelte, az évek során kialakított rendszer igen jól működik, tizenkét edző és asszisztens foglalkozik a klub tanulóival, akik előtt, ha elég tehetségesek és kitartóak, nyitva áll a legmagasabb kategóriákban való megmérettetés lehetősége is.
Érthető módon az élversenyzők vannak kevesebben, sokaknak a tánciskolai elfoglaltsággal nincs más céljuk, mint a testmozgás, vagy a tánc szeretetének megélése.
A kezdők számára heti két alkalmat, azoknak, „akik komolyabb nyomot hagynak a Fordan történetében", heti három, akár négy edzést is tartanak - tudtuk meg Papp Viktortól, akitől arról is érdeklődtünk, milyen személyiségbeli változást lát kitartó tanítványain.
- Igen sok, gátlásokkal küzdő fiatalnak ad olyan önbizalmat, tartást a tánc, amely egy életen keresztül elkíséri őket, és hozzájárul ahhoz, hogy később sikeres legyen az életben, hogy a fizikális dolgokat ne is említsem - így az edző.
Arra, hogy mennyibe kerül ez a sport, a Fordan vezetője úgy válaszolt, a havi tagdíj az igazolt versenyzők és a többi táncos részére is ugyanannyiba, 4400 forintba kerül. További költséget jelentenek a versenyekre való utazások, ami a távolság függvényében, három- négyezer forint között alakul.
Ugyancsak megkerülhetetlen kérdés a ruhák ügye, ami inkább csak a versenyzőket érinti igazán. Meg kell felelniük a fokozott igénybevételnek, legalább egy évig ki kell, hogy tartsanak. Ilyen ruhákat - Papp Viktor és Majorlaki Ágnes edző szerint - tíz- és tizenkétezer forint közötti összegért lehet elkészíttetni.
A Fordan vezetője zárásképp annyit mondott még: minél eredményesebb egy versenyzőjük, annál inkább tudják támogatni anyagilag, ami sokaknak igen komoly motiváció.
B. G.- Fotó - Kálmándy Ferenc
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- A hét várhatóan legmelegebb napja vár...
- Éjszakai expresszel is utazhatunk...
- Drákói szigorra számíthatnak...
- Mutatjuk, kik nyerték meg az...
- Baranyában is készülnek a nemzeti...
- Pénteken lesz a virágvásár a Kossuth...
- Egyre több az ügy, de állják a sarat...
- Kamionnal ütközött egy kisteherautó a...
- Még el sem indult, máris késik egy...
- Tűz ütött ki Pécsett, egy kertvárosi...