Shakespeare makrancos hölgye
2010. június 27. vasárnap 18:57

A széles körben ismert történet az 1500-as évek Páduáját elevenítit fel, ahol egy gazdag kereskedő küzd azzal, hogyan jó partit találjon lányainak. A sokat játszott komédiát ezúttal a Pécsi Szabadtéri Játékok és a Janus Egyetemi Színház közös produkciójaként láthatjuk, így a színpadon fiatal tehetségek is játszanak majd. A darabot ugyanebben az időpontban 29-én és 30-án is bemutatják az Anna udvarban.
Július elejétől újabb előadás kerül a közönség elé, Bereményi Géza Az arany ára (Eldorádó) című piaci játéka két felvonásban, melynek színpadra állításában a Pécsi Szabadtéri Játékok és a Pécsi Nemzeti Színház működött együtt. A nyár utolsó hónapjának elején pedig a Balikó Tamás rendezte vígjáték, az Oscar mutatkozik be.
Ezenkívül változatos zenei programokkal, koncertekkel, táncelőadásokkal készül a rendezvénysorozat. Ennek keretében rendezik meg Pécsett július 17-én a Nemzetközi Klezmer Fesztivált, majd a 13. Európai Ifjúsági Kultúrhetet, láthatjuk a Szegedi Táncegyüttest, a Pécsi Balettet, és részt vehetünk a Flamenco Fesztiválon.
Helyszín: Anna udvar
Időpont: június 28., hétfő, 21.00
Belépődíj: 1500 Ft
Képünkön a tavalyi Pécsi Szabadtéri Fesztivál egy előadása látható.
T. T.
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Alapításuk 150. évfordulóját...
- Már több mint félmillióan küldték...
- Megdőlt egy szakállas országos...
- Több mint másfél hónapja hiába...
- Ennyi volt: leállnak a pogányi...
- Volt egyszer egy Tejbisztró:...
- Petri György nevét viseli a megújult...
- Angliáig jutott a Mohácsi-szigetről...
- Baranyában is készülnek a nemzeti...
- Vádat emeltek egy baranyai drogbanda...