Pécsi fejlesztésekről beszélt Hoppál Péter az Országgyűlésben hétfőn
2015. október 26. hétfő 14:39
Frissítve: 2015. október 27. kedd 10:13

Az elmúlt időszak kulturális fejlesztéseiről volt szó hétfőn az Országgyűlésben napirend előtt.
Hoppál Péter (Fidesz) elmondta, hogy az elmúlt években főleg a fővárosi kulturális intézmények újultak meg, de most a Modern városok program keretében a vidéki városok is lehetőséget kapnak. Kiemelte, a debreceni, a kaposvári, a szolnoki és a székesfehérvári fejlesztéseket.
A választókörzetében, Pécsen tervezett fejlesztésekről is beszélt. Közölte, hogy a Pécs kulturális főváros programban felépült infrastruktúra, illetve a Pannon Filharmonikus Zenekar működtetésére, a jelenlegi források akár megkétszerezésére készül a kormány.
L. Simon László, a Miniszterelnökség államtitkára azt mondta, olyan kormánya van Magyarországnak, amely nem akarja szembeállítani a vidéket és a fővárost. A Modern városok program nemcsak a vidék fejlesztését, hanem a magyar kultúrát is szolgálja - hangoztatta.
Elmondta azt is, a kormány múlt héten a Városliget további fejlesztéséről döntött: 2018-19-re fontos kulturális létesítmények jönnek létre. Példaként színház-, múzeumépítést sorolt fel, illetve megemlítette a Magyar Zene Házának építését, az állatkerti rekonstrukciót.
FRISSÍTVE:
A Kultúráért Felelős Államtitkárság sajtóközleménye:
"A miniszterelnök által bejelentett Modern Városok Program lehetőséget ad a megyeszékhelyek, megyei jogú városok kulturális infrastruktúrájának fejlesztésére, megújítására - mondta napirend előtti felszólalásában az Országgyűlés mai ülésén a kultúráért felelős államtitkár. Dr. Hoppál Péter kiemelte: Pécs kulturális életének fejlesztéséhez a Zsolnay Kulturális Negyed és Kodály Központ, valamint a Pannon Filharmonikusok jelenlegi állami támogatásának jelentős növelésével járul hozzá a kormány.
Hoppál Péter arról beszélt: mindenki előtt nyilvánvalóan látható jelei vannak, hogy a 2. és 3. Orbán-kormány a rendszerváltás óta legnagyobb lendülettel támogatja a kulturális infrastruktúra fejlesztését.
Mint mondta: míg a kormány 2010-es hivatalba lépésekor olyan állapot volt Magyarországon, hogy a nemzetközi mérések szerint az országot napok választották el az államcsődtől, a polgári kormány sikeres gazdasági intézkedéseinek köszönhetően mostanra 100 milliárd forintos nagyságrendű kulturális infrastruktúra-fejlesztést képes betervezni a költségvetésébe.
Így újult meg egyebek mellett az Erkel színház, a Zeneakadémia, a Pesti Vigadó, a Várkert Bazár és a nem állami működtetésű Budapest Music Center. Hangsúlyozta: ezek a fejlesztések elsősorban a budapesti kulturális intézményrendszer infrastruktúráját támogatják.
Hoppál Péter hangsúlyozta: most azonban a kormány Modern Városok Programja a vidék számára ad fejlesztési lehetőségeket a polgármesterek miniszterelnökkel történt egyeztetése alapján.
A kulturális államtitkár hozzátette: nagy öröm számukra, hogy a Modern Városok Program keretében 5 megyeszékhelyen is döntés született konkrét kulturális fejlesztésekről.
Ezek között említette a debreceni Csokonai Színház 6,5 milliárd forint összegűre tervezett felújítását, a kaposvári Csiky Gergely színház 9 milliárd forint összegű teljes körű felújításáról, valamint a szolnoki művésztelep és a székesfehérvári Fekete Sas Szálló felújításáról született döntést. Hoppál Péter szólt arról is: Pécs infrastrukturális fejlesztéséhez a Zsolnay Kulturális Negyed és Kodály Központ, valamint a Pannon Filharmonikusok jelenlegi állami működési támogatásának jelentős növelésével járul hozzá a kormány."
MTI
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Elvonul a vihar, pénteken már...
- Több mint egy hónapja hiába keresnek...
- Tűz ütött ki egy komlói társasház...
- Hatalmas hőmérséklet-különbség...
- Nem várható a koronavírus-fertőzések...
- Kamionnal ütközött egy teherautó a...
- Belenézhetünk a Mohácson ötszáz éve...
- Nagyapja zaklatott egy 14 éves...
- Aki szereti a sört, annak a Pécsi...
- Fiatal rablók terrorizálták a...