Márciusban újra kezdte: ismét beindult az „ormánsági uzsorás", nyomozni kezdett az ügyészség

2016. április 01. péntek 16:05

Márciusban újra kezdte: ismét beindult az „ormánsági uzsorás

Zsarolás miatt nyomozást rendelt el a Siklósi Járási Ügyészség egyelőre ismeretlen tettes ellen, összefüggésben azzal, hogy egy asszony feljelenést tett a börtönből nemrég szabadult Gy. László ellen. Az „ormánsági uzsorásként" elhíresült férfi a feljelentő szerint egy régi tartozást próbált meg behajtani úgy, hogy az adós házát magának követelte. 

Ismét hallatott magáról Gy. László, akit azért mondtak ki jogerősen bűnösnek uzsoraügyletek miatt 2011-ben, mert mintegy 3,5 millió forintot adott kölcsön, adósai pedig legkevesebb tizennégymillió forintot adtak vissza neki. A nyolc év tíz hónapra ítélt férfi azonban ennél jóval többet, összességében harmincmilliót követelt: vagyis csaknem ezer százalékos kamattal működtette volna a bizniszét, de a számára ténylegesen visszafizetett összegek esetében így is elérte a négyszáz százalékot a „THM".

Több mint ötven érintett

A vádirat szerint több mint ötven embernek adott kölcsön jellemzően kisebb összegeket Gy. László. Ha adósai nem fizettek, fenyegetéssel, zsarolással is próbált hatni rájuk, egy nőt például - a vádirat szerint - azzal zsarolt, „hetente megerőszakolja", ha nem kapja meg a pénzét.

Az dél-baranyai falvakban működött, „ormánsági uzsorásként" hírhedtté vált férfi időközben szabadult a börtönből, úgy tűnik azonban, hogy adósai nem szabadultak tőle.

Egy feljelentést legalább is már tettek ellene.

Kutas Tamás, a Baranya Megyei Főügyészség helyettes szóvivője a Pécsi Újság.hu érdeklődésére megerősítette, a siklósi ügyészség egyelőre ismeretlen tettessel szemben, zsarolás miatt elrendelte nyomozást. Hozzátette, az egyik korábbi sértett fordult a hatósághoz azzal, hogy a férfi adóssága fejében a házát követelte tőle.

Kártérítés a mellékhelyiség miatt

Gy. László még börtönben volt, amikor kártérítési pert indított a büntetés-végrehajtás ellen, többek között azért, mert a cellájában nem állt rendelkezésére a helyiség többi részétől leválasztott illemhely. 450 ezer forintot ítéltek meg neki.

Úgy tudjuk, egy néhány százezer forintos tartozásról van szó, aminek egy részét az adós korábban már visszafizette. Mivel azonban az általa követelt summát nem kapta meg, a szóban forgó házat korábban egyszer már meg is szerezte Gy. László, az ügyletet azonban a bíróság semmisnek mondta ki.

Viszont csak ebben az egy esetben, ugyanis a régebbi ügyletekben már nem járhatott el a bíróság. Következésképpen nem kizárt, hogy másokkal szemben is megpróbálhat hasonlóan fellépni Gy. László.

Képünkön: Gy. László a pécsi bíróságon 2009-ben.

M. B. - Fotó: Kálmándy Ferenc