Baranyába is megérkezett a Coop Segélyalapítvány adománya

2011. június 07. kedd 14:47

Sajtóközlemény.

"A Coop Segély Alapítvány a Nemzeti Erőforrás Minisztériummal együttműködve idén több mint 6000 különleges ellátást igénylő gyermek étkeztetését támogatja országszerte. Június 7-én a Coop Segély kamionja Baranya megyébe is kiszállította a több raklapnyi alapélelmiszereket tartalmazó adományát.

A Coop Segély Alapítvány

A Coop Gazdasági Csoport - cégfilozófiájából eredően - alapítása óta mindig is nagy hangsúlyt fektetett a nemzeti identitás, a kulturális értékek megőrzését célzó rendezvények, civil szervezetek, művészeti alkotócsoportok, a Magyar Olimpiai Csapat és mozgalom, sportegyesületek, más civil kezdeményezések támogatására országos és regionális szinten.
A 100 százalékban magyar tulajdonú üzletlánc Magyarország legnagyobb kereskedelmi hálózataként, szinte az összes településen jelen van az országban, így testközelből ismeri az emberek problémáit. A Coop Gazdasági Csoport a társadalmi felelősségvállalás elkötelezett híveként, 32.000 együtt érző munkatárs véleményét is figyelembe véve hozta létre 2010-ben a „COOP SEGÉLY" a bajba jutottak megsegítéséért Alapítványt, amely a hátrányos helyzetű csoportok, személyek társadalmi esélyegyenlőségének elősegítésére, valamint az árvizek és egyéb természeti csapások károsultjainak megsegítésére fordítja figyelmét.
A tavalyi év végén az alapítvány kuratóriuma Dr. Kemény Dénes, a magyar vízilabda-válogatott szövetségi kapitányának elnökletével megkezdte működést. Szociális támogatási céllal, 2010 decemberében az Alapítvány több mint 50 millió forint értékű vásárlási utalványt és élelmiszer segélycsomagokat adott át a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei árvíz és a Devecser, Kolontár, Somlóvásárhely környéki vörös-iszap katasztrófa károsultjainak. A tavalyi adományok átadása során a támogatottak pozitív visszajelzései megerősítették az Alapítvány nemes célkitűzéseit.
A Coop üzletlánc a hazai piac legnagyobb forgalmú kiskereskedelmi franchise rendszere. A kizárólagosan magyar tulajdonban lévő lánc közel 700 kis- és középvállalkozást fog össze, ezáltal az ország egyik legnagyobb kistelepülési foglalkoztatója is egyben. Az üzletláncban forgalmazott cikkek legnagyobb hányada hazai gyártású és magyar munkaerő által előállított termék, beszállítói között nagy arányban megtalálhatóak a kistérségi termelők is. A Coop üzletlánc a közel 3000 franchise boltja mellett további 2000 üzletet lát el áruval. A bolthálózat az ország 3000 településén van jelen, naponta mintegy 1,5 millió vevő fordul meg boltjaiban, a foglalkoztatottak száma jelenleg már a 32.000 főt is meghaladja. A Coop Csoport gazdasági súlyát mutatja, hogy tavalyi összforgalma meghaladta az 510 milliárd forintot.

A Coop Segély Alapítvány a tavaly megkezdett program folytatásaként 2011-ben a 'különleges szükségletű gyermekek' - 0-3 éves korú, kortól függetlenül a tartós beteg, és fogyatékkal élő - étkeztetését 20 millió forint értékű élelmiszeradománnyal segíti országszerte, a mai nap folyamán Baranya megyébe is ellátogatott.

Magyarország felemelkedése a gyermekek, a jövő generációjának a kezében van. 'A szolidaritás és az összefogás jegyében a Coop Segély Alapítvány legfőbb célja, hogy társadalmi szerepvállalásával felhívja a figyelmet arra a több ezer gyermekre, akik gyermekvédelmi gondoskodásban nevelkednek. A család nyújtotta biztonság számukra ismeretlen, így mindannyiunk felelőssége a megfelelő háttér biztosítása számukra' - mondta Kozsnyánszky Gyula, a Mecsek Füszért Zrt. vezérigazgatója, a Co-op Hungary Zrt. Ügyvivő Testületének tagja, és egyben a COOP Segély Alapítvány képviselője a Baranya Megyei Gyermekvédelmi Központ lakásotthonában tartott nyilvános adományátadás alkalmával.

A Nemzeti Erőforrás Minisztérium adatai alapján a normatív állami hozzájárulás mértéke szükséglet szerint különbözik; 2011-ben a különleges ellátást igénylő gyermekekre eső rész 842.750,- Ft/fő, a nem különleges gyermekek esetében ez az összeg 739.000,- Ft/fő éves szinten. Az élelmezésre fordított napi minimum költség pedig 687,- Ft-ban van meghatározva.

'A minisztériumi adatok ismeretében minden segítéség jól jön a gyermekek számára. A Coop Segély Alapítvány támogatását saját márkás termékekből összeállított adományokon keresztül valósítjuk meg. Az adománycsomagba hosszú szavatossági idővel rendelkező alapélelmiszerek (liszt, cukor, tej, olaj, tészta, rizs stb.) kerültek. A sajátmárkás termékek minőségéért felelősséget vállalunk, valamint gondoskodunk az adományok megyei szintű logisztikai elosztásáról, ezzel is csökkentve az Alapítvány kiadásait' - mondta Kozsnyánszky Gyula vezérigazgató úr.

Valamint hozzátette, hogy nagy öröm volt számukra, hogy a gyermekotthonok támogatásában partnerként tudtak együttműködni a Nemzeti Erőforrás Minisztériummal. A szaktárca Gyermekvédelmi és Gyámügyi Főosztály Gyermekvédelmi Osztálya a TEGYESZ (Megyei Területi Gyermekvédelmi Szakszolgálat) igazgatóságainak közreműködésével szakmai szempontok alapján 6385 főben határozta meg a különleges ellátásra szoruló gyermekek létszámát. Baranya megyében 268 gyermek étkeztetéséhez járult hozzá az Alapítvány.

'A számtalan pozitív visszajelzés, a 32.000 munkatárs támogatása, valamint Soltész Miklós szociális, család- és ifjúságügyért felelős államtitkár személyes kiállása programunk mellett egyértelműen visszaigazolta számunkra, hogy a „különleges ellátást igénylő' gyermekek támogatásával helyes célokat tűztünk ki magunk elé" - hangsúlyozta a vezérigazgató úr.

'Első szó a köszöneté!'- méltatta a Coop Segély Alapítvány tevékenységét és célkitűzéseit Horváth Zoltán, a Baranya Megyei Közgyűlés elnöke. Majd hozzátette, hogy bár jelenleg nincsenek napi megélhetési problémái a nevelőszülőknél élő 600 gyermeknek, és a 10 db Baranya megyei lakásotthon hálózatból álló rendszernek, de a túléléshez bármilyen segítség jól jön. „Reméljük, hogy ehhez a nemes kezdeményezéshez más magyar vagy nemzetközi vállalatok is csatlakoznak"- zárta a hozzászólását az elnök úr.

Coop Segély Alapítvány"

EQM