Amíg az ellenzék perrel fenyegetőzik, nincs miről beszélni, mondja a Momentum pécsi elnöke

2018. március 29. csütörtök 11:12

Amíg az ellenzék perrel fenyegetőzik, nincs miről beszélni, mondja a Momentum pécsi elnöke

Javában zajlik a kampány az idei országgyűlési választásokra, minden párt és szervezet mozgósította aktivistáit és szimpatizánsait, hogy minél több választópolgárt győzzenek meg a maguk igazáról. Ezúttal Nemes Balázst, a Momentum pécsi elnökét és képviselőjelöltjét kérdeztük pártja programjáról és korábbi megnyilatkozásairól.

A párt pécsi elnöke évekkel - egészen pontosan nyolc évvel - ezelőtt nem éppen hízelgő kijelentéseket tett a melegekről, erről hangfelvétel is készült. Az akkoriban radikális nézeteket valló Nemes Balázs azóta a liberális eszméket hirdető Momentum Mozgalom oszlopos tagja lett; bocsánatot is kért korábbi mondataiért.

Megkérdeztük tőle, hogy jelenleg vannak-e olyan barátai, akik az érintett kisebbséghez tartoznak.

- A legtöbb magyar polgárhoz hasonlóan természetesen nekem is vannak ebben érintett barátaim. Mindannyiukat felkerestem személyesen is, ez volt az abszolút minimum. Nagy örömömre szeretettel és megértéssel fordultak felém, megbocsátottak, ez nekem sokat jelent - közölte érdeklődésünkre.

Néhány programelem

Ami pedig a párt programját illeti, szerinte Pécs fejlődéséhez város kulcsterületen át vezet az út: az oktatáson, az egészségügyön és az informatikán. A PTE hallgatói létszámának növelését az ösztöndíjak megemelésével és az első egyetemi tanév ingyenessé tételével érnék el. Szerinte a közoktatásban meg kell szüntetni az erőltetett központosítást, és meg kell emelni a pedagógusok fizetését.
Nemes Balázs szerint az egészségügy Pécsen szerves része a városi életnek, ennek megfelelően elsősorban a mentési rendszerben hajtana végre legalább 60 százalékos béremelést a mentősök megbecsüléséért, emellett át kell gondolni azt, hogy miért szüntették meg a kockázati pótlékot, mert az komoly veszteség volt.

Ami pedig az informatikát illeti, a szakterület tudására építve úgy dolgozhatnának a pécsi cégek és tehetséges fiatalok külföldi piacra, hogy nem kellene elmenniük a városból vagy külföldre költözniük.

- Házhoz jön a pénz! Egy német vagy egy angol cégnek nem szükséges hogy ott üljön a munkavállaló; a programozást itthon is el lehet végezni. Ehhez inkubátorházak, coworking irodák és a vállalkozásindítás egyszerűsítése kell.

Az ellenzéki összefogásról szólva kifejtette, hogy szerinte a szavazók bölcsek, egyéniben meg fogják találni a számukra szimpatikus jelöltet, listán ellenben a Momentum jelenti a jövőt.

- A Momentum az egyetlen párt, amely szövegelés helyett tetteket mutatott fel. Fiatal szakemberekkel vagyunk tele, hazahozzuk a jó gyakorlatokat külföldről és nem félünk a kihívásoktól. Nekünk természetes hogy részt veszünk a saját jövőnk alakításában, hiszen mi vagyunk az első szabad magyar generáció. Az elmúlt években egy helyben toporgott a politika a megjelenésünkig, és minden eredményünket önerőből értük el. Itt az idő, hogy szintet lépjünk és az Országgyűlésben is megjelenjen a hangunk - fogalmazott.

Nemes Baranya 1-es számú egyéni választókerületében indul a voksokért, ugyanott, ahol Csizi Péter fideszes képviselő, Mellár Tamás magát függetlennek valló aspiráns, Keresztes László Lóránt LMP-s politikus vagy a jobbikos Fogarasi Gábor. Az ellenzék pécsi esélyeiről vonatkozó kérdésünkre kijelentette, hogy a város a szabadság és a kultúra egyik bölcsője.

- Ezért ideiglenes állapot, hogy fideszesek képviselik a várost. Az utcai tapasztalataim mind azt igazolják vissza, hogy az emberek a reményt választják a megalázás és a hatalmi arrogancia helyett - mondta. Kérdésünkre, hogy tervezi-e a visszalépést az esélyesnek vélt Mellár Tamás javára, úgy válaszolt, hogy a demokráciában alapérték a pluralitás, a szavazók majd eldöntik, hogy ki támogatnak egyéniben.

- Amíg más ellenzéki pártok perrel fenyegetőznek és a szekértábor-logikát nem tudják meghaladni, addig nincs miről beszélni - közölte.

 

H. L. B. - Fotó: Dittrich Éva