A magasból mentést gyakorolták a tűzoltók a cementgyárban

2016. június 16. csütörtök 17:24

A magasból mentést gyakorolták a tűzoltók a cementgyárban

Magasból mentési gyakorlatot tartottak a napokban a Duna-Dráva Cement beremendi gyárában. A gyakorlaton a pécsi hivatásos tűzoltók és a cementgyár biztonsági szolgálata vett részt. A biztonsági szolgálat fel van szerelve minden olyan eszközzel, amely a kezdeti tüzek oltásához szükséges, továbbá alpintechnikai felszerelésekkel is rendelkeznek.

A gyakorlatot az úgynevezett munkavédelmi hét keretén belül tartották meg a cementgyárban. A létesítmény vezetősége folyamatosan arra törekszik, hogy a vállalat működése a lehető legbiztonságosabb módon történjen. A balesetek megelőzése mindenkinek közös érdeke, elkötelezettek aziránt, hogy a jövőben a korábbinál is nagyobb jelentőséget kapjon a munkahelyi biztonság.

A magasban rekedt személyek biztonságos mentése kiemelten fontos a cementgyárhoz hasonló létesítmények esetében. Az elmúlt hónapokban, két esetben is hasonló jellegű káresetekhez riasztották a Baranya megyei tűzoltókat.

A királyegyházán működő cementgyárban egy munkás sérült meg a magasban. A férfi a közel hetven méter magas tároló tetején szenvedett lábsérülést, ahonnan hordágyon kellett lehozni. A cementgyár munkatársai a tűzoltók kiérkezéséig megtervezték a lejutás lehetséges módját, a szigetvári és a pécsi hivatásos tűzoltók a megvalósításban nyújtottak segítséget. A mentést a katasztrófavédelmi műveleti szolgálat irányította.

Márciusban negyven méter magasban lett rosszul egy darukezelő a komlói kőbánya Anna-aknai telephelyén. Ennél az esetnél a komlói hivatásos tűzoltók nyújtottak segítséget a sérült lejuttatásában.

A beremendi cementgyárban megtartott magasból mentési gyakorlat a már bekövetkezett események tapasztalatait vette alapul. A feltételezés szerint, a széntároló siló tetején lett rosszul egy ember, aki a tetőn rekedt egy tűzeset miatt. A tűzoltással párhuzamosan meg kellett szervezni a sérült lejuttatását, amelyhez a pécsi magasból mentő járművet riasztották. Több tízméteres magasságban vákumágyba helyezték a munkást, majd biztonságban lejuttatták a talajszintre.

Forrás: Baranya Megyei Katasztrófavédelem